Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Veikla

2019-03-14   Karjeros ir verslumo diena   

Kovo 8 d. mokykloje vyko „Karjeros ir verslumo diena“.

Darbas vyko atskirose grupėse.

Į mokyklą atvyko Girkalnio seniūnijos darbuotojos, kurios 6 kl. mokiniams papasakojo apie savo darbą. 5, 6 kl. mokiniams užsiėmimus vedė karjeros koordinatorė Vaida Aušrienė. 7, 8, 10 kl. mokiniai susitiko su mokyklos psichologe Ina Balčaityte.

Vyko ekskursijos. 5 kl. mokiniai lankėsi Girkalnio miestelio ambulatorijoje; 7, 8 kl. mokiniai – Girkalnio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Pradinių kl. mokiniai surengė „Kaziuko mugę“.
Ši diena suteikė daug informacijos, padėjo ne vienam susimąstyti apie profesijas.

  

2018-03-26   Karjeros ir verslumo diena

Kovo 9 d. Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko nepamokinė veikla. Mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti įvairių profesijų patirtį turinčių žmonių. 

Mūsų mokykloje svečiavosi vietos verslininkas Edmundas Ignatavičius. Jo pasakojimas buvo labai įdomus. Daug sužinojome apie jo patirtį, kuri buvo nelengva. Kad pasiektų tiek, kiek dabar jis turėjo labai stengtis. Labai nuoširdus pasakojimas labai patiko klausytojams.

Vėliau pas mus atvyko Raseinių Marcelijaus Martinaičio bibliotekos darbuotoja Virginija Miežinienė. Ji pakvietė mus pasiklausyti pranešimo apie jos darbą ir tikėjosi, kad pabaigoje, nors vienas iš mokinių pasirinks jos profesiją. Deja niekas nesusigundė ir rankos nepakėlė. Galbūt mokiniai jau tvirtai apsisprendę, ką jie nori veikti ateityje? Šiaip ar taip bibliotekininkės pasakojimas buvo labai informatyvus.

Po paskaitų vyko visų laukta Kaziuko mugė. Mažieji mokyklos mokiniai turėjo galimybę parduoti savo paties pagamintą produktą. Na, o vyresnieji šiais metais ne pardavinėjo, o pirko.

Diena praėjo greitai ir net nepastebėjome, kaip greitai pralėkė laikas.

 

2017-12-15   Profesinio veiklinimo diena

Pirmiausia vykome į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilalės skyriaus Klientų aptarnavimo skyriaus Raseinių poskyrį. Ten mus pasitiko klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Rudžionytė. Ji mus supažindino su socialinio draudimo klientų skyriaus srities specifika, teikiamomis paslaugomis, klientų aptarnavimu, papasakojo apie socialinio draudimo reikšmę žmonėms. Taip pat apžiūrėjome įstaigos patalpas ir kalbėjomės su kitais darbuotojais, kurie mums papasakojo apie šios profesijos privalumus ir trūkumus. Gavome dovanų rašiklių bei informacinių knygelių.Gruodžio 7-oji buvo paskirta profesiniam veiklinimui mokykloje. Tą dieną dešimtokai ir devintokai važiavo į Raseinius ir lankė valstybines įstaigas.

Vėliau vykome į Kauno teritorinės darbo biržos Raseinių skyrių. Jaunimo darbo centro vyriausioji specialistė Drąsė Butkienė papasakojo, kaip susirasti pirmąjį darbą. Taip pat pasakojo apie savo patirtį su žmonėmis.

Visi mokiniai buvo labai patenkinti kelione, nes sužinojo daug naudingos informacijos, kurios tikrai prireiks gyvenime. Taip pat smagiai praleido laiką, pabendravo su kitais.

 

 

2017-03-12

Spalio-gruodžio mėn. 5-10 klasių mokiniams klasės valandėlių metu vyko karjeros pamokos. Jų metu mokiniai mokėsi pažinti karjerai svarbias asmenybės savybes, aiškinosi ir konsultavosi, kaip šiandien yra suvokiama karjera, kas yra svarbu renkantis gyvenimo kelią, rasti ir efektyviai naudoti informaciją, kelti gyvenimo tikslus.Kovo 3-ąją Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko renginiai skirti Integruotai karjeros ir verslumo ugdymo dienai.
Mokykloje lankėsi svečiai.
5-10 kl. mokiniams vyko susitikimas su Raseinių meno mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui Ariogalos filialui Benediktu Siliūnu. Tema „Profesijos pasirinkimas ir karjeros kelias“.
Pažintinę pamoką apie policininko profesiją vedė Raseinių policijos komisariato atstovai.
Atvykusi Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Lina Kantautienė papasakojo apie muziejininko profesiją ir darbą.
Girkalnio ambulatorijos gydytoja Aistė Malinauskienė supažindino su gydytojo profesija.
Su pradinių klasių mokiniais bendravo Raseinių policijos komisariato atstovai.
Tą dieną mokiniai surengė „Kaziuko mugę“.
Ši diena suteikė daug informacijos, padėjo ne vienam susimąstyti apie įvairias profesiją.

Atliko įvairias užduotis. 5 klasės mokiniai atliko testą „Kaip patinka?“. 6 klasės mokiniai mokėsi pažinti save.
7 ir 10 klasių mokiniai padedami karjeros koordinatorės Vaidos Aušrienės rašė savo karjeros planus.  Nuotraukos

 

2016-03-13

Kovo 4-ąją Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko renginiai skirti Karjeros ir verslumo dienai.
Mokykloje lankėsi svečiai.
5-10 kl. mokiniams vyko susitikimas su buvusia ilgamete Raseinių poliklinikos direktore, gydytoja, Trečiojo amžiaus universiteto prodekane Sofija Šneiderienė ir Raseinių vaistinės vadovu Arvydu Šneideriu. Gydytoja papasakojo apie savo darbą. Mokiniai sužinojo apie žmogaus sveikatą, ligas, jų profilaktiką ir gydymą. Gydytojo profesija – viena atsakingiausių, kur sprendžiami gyvybės ar mirties klausimai. Išgirdo apie vieną seniausių profesijų – vaistininko. Nuo seno vaistininko profesija laikoma viena garbingiausių ir svarbiausių. Vaistinės paslaugos ir farmacininko darbas nuolatos kinta.
Paskaitą 6-10 kl. mokiniams vedė Raseinių Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčiauskas.
Su pradinių klasių mokiniais bendravo Dubysos regioninio parko vyr. kultūrologė Laimutė Pečkaitienė.
Atvykę Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovai pristatė 9-10 klasių mokiniams savo mokyklą, supažindino su rengiamomis specialybėmis, studijų ir karjeros galimybėmis. Paliko informacinės medžiagos.
Valandėlę 5 kl. mokiniams vedė karjeros koordinatorė Vaida Aušrienė. Mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis.
Tą dieną mokiniai surengę įspūdingą „Kaziuko mugę“.
Ši diena suteikė daug informacijos, padėjo ne vienam susimąstyti apie įvairias profesiją.

 

2016-03-05

Kovo 2 d. mokykloje lankėsi Trečiojo amžiaus universiteto lektorė Aldona Sinkienė. Ji 6-7 klasių mergaites supažindino ir mokė simegrafijos (tai siuvinėjimas ant popieriaus).  Nuotraukos

 

2015-12-20

Gruodžio 10 d. 9-10 kl. mokiniams buvo organizuojama profesinio veiklinimo diena.Profesinio veiklinimo diena

Lapkričio – gruodžio mėnesiais Raseinių mokymo centre „Automobilis“ vyko atvirų durų dienos, todėl pirmiausia ten ir vykome. Atvykę sužinojome, kad įmonės pagrindinė veikla – profesinis mokymas. Čia mums papasakojo labai įdomių ir svarbių dalykų apie profesijas, kurias galima ten įsigyti – jų daugiau kaip keturiasdešimt (medkirtys, krautuvo vairuotojas, aukštalipis, stogdengys, langų ir durų montuotojas, suvirintojas ir daugelis kitų). Ypatingas dėmesys skiriamas mokymo kokybės ir mokymo bazės gerinimui. Išsamiai supažindino su „B“ kategorijos vairuotojų ir traktorininkų nuo 15 metų ruošimo tvarka. Sužinojome, kiek metų reikia sulaukti norint įsigyti vienokias ar kitokias teises, kiek valandų reikia važinėti norint laikyti teises ir t.t. Gavome dovanų lankstinukų ir kalendoriukų.

Išklausę paskaitos susipažinome su mokymo baze, apžiūrėjome ten esančius įrenginius: automobilį, keltuvą, kėlimo techniką ir kitus. Na, o tada laukė smagiausioji dalis – pasivartymas automobilyje. Automobilis pakeltas ir pritvirtintas. Jį galima supti, o gerai įsupus – apsiverčia net 360 laipsnių!

Po to nuvykome į Raseinių policijos komisariatą. Ten mūsų jau laukė bendruomenės pareigūnė, kuri mus pasitiko. Ji parodė mums filmukų apie policijos darbą, papasakojo, kuo jie užsiima, kaip skirstomi, kiek metų ir kur reikia mokytis, norint įgyti policininko profesiją. Padovanojo atšvaitų, tušinukų. Tada apvaikščiojome visą policijos komisariatą. Įdomiausia buvo ginklų saugykloje ir areštinėje. Turėjome galimybę pačiupinėti ir apžiūrėti visus ginklus, net seklio įrangą! Vėliau visiems norintiems buvo paimti pirštų antspaudai.

Galiausiai atvykome į Raseinių meteorologijos stotį. Tai nieko neišsiskiriantis namas Raseinių pakraštyje, na, nebent aukštais prietaisais kiemo viduje. Tie prietaisai skirti matuoti oro temperatūrą, debesų aukštį, žemės įšalą ir kitus svarbius faktorius. Susipažinę su prietaisais užėjome į namo vidų. Ten buvo daug žurnalų ir kompiuterių, kuriuose fiksuojami duomenys. Visi aparatai tikrinami kas 3 valandos, nepaisant oro sąlygų, o duomenys siunčiami į Vilnių.

Mūsų ekskursija buvo labai vertinga ir turininga. Sužinojome apie profesijas daug įdomios informacijos, kuri mums tikrai pravers. Buvo labai įdomu ir smagu. Kas žino, galbūt tarp mūsų važiavo koks nors būsimas meteorologas.

????????????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????????????

 

2015-04-16

2015 m. balandžio 10 d. 5, 7-10 klasių mokiniai dalyvavo profesiniame veiklinime – visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse.

Išvykos tikslas – susipažinti su įstaigos veikla, darbo aplinka bei tėvų (globėjų, artimųjų) profesijomis ir karjeros galimybėmis.

5 klasės mokiniai lankėsi Girkalnio darželyje, Girkalnio viešojoje bibliotekoje, Girkalnio gaisrinėje.

7-10 klasių mokiniai vyko į UAB „Danspin“ ir Raseinių miškų urėdija Birbiliškės girininkija.

20150410_112928??????????????????????

 

????????????????????????????????????????????

 

2014-12-21

Susiskirstę į tris grupes, mokiniai dalyvavo praktiniuose mokymuose: „Nealkoholinių ir sluoksniuotų koktelių ruošimas“ (pažintis su padavėjo ir barmeno mokymo programa), „Viskas apie automobilio padangas“ (pažintis su automechaniko mokymo programa), „Dekoratyvinis dažymas“ (pažintis su apdailininko (statybininko) mokymo programa).Projekto ,,Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ profesinio veiklinimo organizatorės Almos Radvilės ir mokykloje koordinuojančios ugdymą karjerai Vaidos Aušrienės iniciatyva gruodžio 17 d. 8-10 klasių mokiniai svečiavosi Kėdainių profesinio rengimo centre. Mokiniai ne tik susipažino su įstaigos veikla, bet ir turėjo galimybę aktyviai patirti, išbandyti padavėjo, barmeno, automechaniko, apdailininko (statybininko) profesijas.

 

Mokiniai mokėsi paruošti nealkoholinius ir sluoksniuotus kokteilius, sužinojo, kaip išsirinkti padangas, kaip jos ženklinamos, susipažino su dekoratyviniu dažymu. Paruoštuose stenduose buvo suteikta galimybė patiems dažyti.

Patirtis daugeliui mokinių buvo nauja, bet naudinga.    Nuotraukos

 

2014-04-25

5 kl. mokiniai kalbėjosi tema „Kuo svajoju tapti?“, 6 kl. mokiniai, naudodamiesi profesijų sąrašu rinko sau tinkančias profesijas, 7 kl. mokiniai diskutavo apie darbą, analizavo darbo paskirtį. 9 kl. mokiniai sudarinėjo karjeros minčių žemėlapį, atliko profesiogramų analizę. 10 kl. mokiniai analizavo „Kodėl žmonės dirba‘. 6 ir 8 kl. mokiniai padedami karjeros koordinatorės Vaidos Aušrienės rašė savo karjeros planus, 9-10 kl. mokiniai papildė jau turimus karjeros planus.  NuotraukosSausio-balandžio mėn. 5-10 kl. mokiniams, klasės valandėlių metu, vyko karjeros pamokos. Jų metu mokiniai mokėsi pažinti karjerai svarbias asmenybės charakteristikas, pažinti socialinę aplinką, rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją, pažinti kintantį darbo pasaulį, kelti gyvenimo ir karjeros tikslus, priimti karjeros sprendimus, sudaryti bei atnaujinti karjeros planą.

 

2014-03-22

Kovo 20 d. mokykloje lankėsi Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė, karjeros konsultantė Raseinių rajono ugdymo įstaigoms Alma Radvilė. 8-10 kl. mokiniams vedė užsiėmimą-diskusiją „Vertybės ir mano pasirinkimai“.  Nuotraukos

 

2014-03-14

Kovo 4-ąją Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Karjeros ir verslumo dienai.

Darbas vyko atskirose grupėse. Užsiėmimus 6 kl. mokiniams vedė karjeros koordinatorė Vaida Aušrienė. Mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Kurios kartos atstovas Jūs?“ Taip pat daugiau sužinojo apie siuvėjo bei aviacijos techniko profesijas. 7 kl. mokiniai dirbo su bibliotekininke Laima Butkiene. Mokiniai žiūrėjo filmukus apie profesijas, plačiau susipažino su kinezeterapiauto specialybe. 8-10 kl. mokiniai susitiko su Raseinių technologijos ir verslo mokyklos karjeros koordinatore Elena Bukauskiene, kuri pristatė Raseinių technologijos ir verslo mokyklą, supažindino, kokias specialybes galima įsigyti.

5-6 kl., 8-9 kl. mokiniai lankėsi Girkalnio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai supažindino mokinius su ugniagesio darbo specifika, pademonstravo visą amuniciją, net mokiniams leido apsirengti ugniagesio uniformą.

7 kl. mokiniai lankėsi Girkalnio miestelio ambulatorijoje. Visas medicinos personalas mokinius sutiko draugiškai. Gydytoja papasakojo apie savo darbą, parodė ambulatorijoje esančius kabinetus, papasakojo apie jų paskirtį. Pabaigoje išdalino kiekvienam po keletą brošiūrų ir knygelių apie mediciną.

Tą dieną plušėjo ir pradinių klasių mokiniai, surengę įspūdingą „Kaziuko mugę“.

Šis renginys tikrai suteikė daug informacijos, padėjo ne vienam susimąstyti apie įvairias profesiją.  Nuotraukos

 

2013-12-16  

Rugsėjo-gruodžio mėn. 5-10 kl. mokiniams, klasės valandėlių metu, vyko karjeros pamokos.Jų metu mokiniai plačiau susipažino su karjeros sąvoka, aiškinosi ir konsultavosi kaip šiandien yra suvokiama karjera, kokią reikšmę turi jos planavimas, kas yra svarbu renkantis gyvenimo kelią.
5 kl. mokiniai atliko testą „Kaip patinka?“. 6-7kl. mokiniai mokėsi pažinti save.  Atliko įvairias užduotis („Vardo galiai“, „Jei būčiau“). 7 kl. mokiai padedami karjeros koordinatorės Vaidos Aušrienės rašė savo karjeros planus. 8-10 kl. mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, rinko sau tinkančias profesijas.  Nuotraukos

 


2013-05-25
Klasės valandėlių metu 8-10 klasių mokiniai, padedami karjeros koordinatorės Vaidos Aušrienės rašė savo karjeros planus.

Karjeros planas yra veiksmų seka, padedanti siekti karjeros tikslų. Apima savęs pažinimo ir karjeros veiklų išdėstymą laike bei numato išteklius toms veikloms įgyvendinti. Karjeros planas padės susisteminti ir reflektuoti įgyjamas patirtis.

 

karjplan1karjplan2karjplan3

 

karjplan4karjplan5karjplan7

karjplan6

 

 

 

 

 

 

2013-05-03   

Balandžio 26-ąją Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko profesijų diena. Mokiniai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai susirinko antro aukšto fojė. Renginį pradėjo ir vedė karjeros koordinatorė Vaida Aušrienė.

Mokiniams buvo paskirta užduotis: pasirinkti vieną iš daugybės profesijų, paruošti apie ją plakatą ir būtent balandžio

26-ąją pristatyti visai mokyklai. Mokiniai tikrai buvo labai išradingi ir paruošė labai informatyvius plakatus. Penktokai

tą dieną trumpam tapo gydytojais bei seselėmis ir nuotaikingai pristatė savo pasirinktą profesiją sudainuodami linksmą dainą. Šeštokai pasirinko tikrai rimtą – miškininko – profesiją. Apie ją labai išsamiai papasakojo miškininku persirengęs Dominykas ir Sulmita. Septintokės tapo manekenėmis ir vaizdingai pristatė drabužių dizainerio profesiją. Aštuntokų profesija buvo labai skani – virėjo. Aštuntokų virėjai Tomas ir Vaiga papasakojo apie savo profesiją. Devintokai tapo policininkais ir labai drausmingai ir rimtai pristatė savo pasirinktą specialybę. Dešimtokai pasiūlė rinktis veterinaro profesiją.

Šiame renginyje turėjome ir svečių: Girkalnio seniūnijos vyresnioji specialistė Rasa Spurgienė, Raseinių rajono policijos Operatyvaus poskyrio specialistas Kęstutis Stalauskas, aštuntokės Vaigos ir trečioko Jono tėvelis, Girkalnio darželio vyresnioji auklėtoja Kristina Vilkaitienė, aštuntoko Mariaus mamytė, ir renginių organizatorė ir režisierė Ilma Garšvienė, šeštokės Sulimtos ir penktokės Regvitos mamytė. Visi svečiai trumpai ir suprantamai apibūdino savo profesijas, pasidalino savo patirtimi. Tai žmonės, kurie mėgsta savo darbą ir į jį eina kaip į šventę.

Šis renginys tikrai padėjo ne vienam susimąstyti apie pasiūlytą profesiją, suteikė dar daugiau informacijos. Taigi rinkitės savo širdžiai mielą darbą. Nėra blogų profesijų, yra tik žmonės, kurie blogai atlieka savo darbą.

profdien1profdien2profdien3

 

profdien4profdien5profdien6

 

profdien7

profdien8

profdien9profdien10profdien11

 

profdien12profdien13profdien14

 

profdien15profdien16

 

 

 

 

2013-04-12  

Kovo 22 d. mokykloje vykusio visuotinio tėvų susirinkimo metu, karjeros konsultantė Raseinių rajono ugdymo įstaigoms Alma Radvilė, tėvus supažindino su vykdomu projektu „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“. Konsultanė atskleidė projekto esmę, supažindino su projekto veiklomis ir perspektyvomis, pateikė pavyzdžių, kaip pereiti iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, toliau profesiškai tobulėti  ir mokytis visą gyvenimą.

 

Tėvai dirbdami darbo grupėse, vadovaujant mokyklos ugdymo karjerai koordinatorei, Vaidai Aušrienei, plačiau susipažino su ugdymo karjerai teikiamomis paslaugomis, savo pagalbos reikšme vaikui. Grupėse vyko įdomus ir produktyvus darbas, kurio rezultatas originalios mintys, idėjos, pasiūlymai ir įsikūręs „Tėvelių klubas“.

 

100_9825100_9834100_9835

 

100_9853100_9854100_9859

 

100_9868100_9869

 

 

 

2013-03-26 
 

Klasės valandėlių metu 7-10 klasių mokiniai, padedami karjeros koordinatorės Vaidos Aušrienės susipažino su karjeros sąvoka, aiškinosi kaip šiandien yra suvokiama karjera, kas yra svarbu renkantis karjeros kelią.

 

Atlikdami užduotį „Mano asmenybės savybės“ mokėsi pažinti save, rinko sau tinkančias asmenybės savybes, bandė argumentuoti kur jos pasireiškia, analizavo kokios įtakos asmenybės savybės gali turėti renkantis karjeros kelią.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA