Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Vakaras Kejėnų archeologiniame komplekse

Lietuva – piliakalnių kraštas, todėl ir mūsų krašto istoriją bene gražiausiai iliustruoja piliakalniai. Juose buvo įsikūrusios baltų gentys. Šie protėvių sukurti gynybiniai žemių įtvirtinimai – objektai, gaivinantys tautos atmintį, teikiantys dvasinės stiprybės, maitinantys tautos sąmoningumą. Tai jungtis su baltų priešistore, gyvoji mūsų istorija.
Kasmet rugsėjo 22-ąją minima Baltų vienybės diena ir Rudens lygiadienis. Šiemet apie šimtą entuziastų susirinko į Kejėnų archeologiniame komplekse vykstantį tradicinį renginį. Džiugu matyti tuos pačius veidus – tai žmonės, kuriems įdomios tradicijos, papročiai, jie spinduliuoja bendryste. Bet labai gera, kai ateina į renginius ir nauji žmonės – jie atranda nuostabų gamtos kampelį su įdomia istorija.
Visais laikais ugnies sąšauka tarp piliakalnių kvietė vienytis, ginti savastį, žemes, gyvenimo būdą. Vienybė padėjo išlikti ir išgyventi tūkstantmetę istoriją aisčių tautoms, mes jų ainiai. Mums priklauso ateitis, tradicijų tąsa. Būkime vieningi ir sąžiningi prieš save ir gamtą.
Ačiū visiems dalyvavusiems: nuostabiais balsais, liaudies dainų melodijomis pradėjusiam renginį „Degule“ kolektyvui, „Milašaičių bernams“ už nuotaikingą muziką, Girkalnio mokytojoms ir moksleiviams už eiles, taip pat Grajauskų, Ramonų, Lenkelių, Milašaičių, Palukščio, Verėduvos kaimų bendruomenių pirmininkams ir nariams, kaimo gyventojams, svečiams už gražų vakarą.
Turbūt kiekvienas, apsilankęs renginyje, paliko savo širdies dalelę, šypseną ar uždegė žvakelę protėviams. Puikus laužas, bendrystė ir nuostabi gamta ilgam paliks malonius prisiminimus.
Gražina Pečkaitienė