Saulės ir knygos vienoda paskirtis – šviesti ir šildyti. (Dž. Sviftas)

2020 m. balandžio 23–29 d. Lietuvoje jau 20-tą kartą vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jubiliejinė savaitė šiemet kitokia.  Kitokia – bet kaip tik dėl to gal dar įsimintinesnė? „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“ – klausiama 2020 metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės plakate. Ir atsakymą, tikriausiai, galime rasti tame pačiame plakate: bibliotekos dirba nuotoliniu būdu. Tad šiuo nelengvu laikotarpiu, kai gyvename labai apribotomis sąlygomis, skaitymas gali mus sustiprinti, palaikyti, nuraminti.

Bibliotekų savaitę pradėjome nuotoline pamoka Zomm platformoje su 5 klasės mokinukais.  Iki šios pamokos mokiniai jau buvo gavę užduotį – peržiūrėti savo bibliotekėles  ir išsirinkti geriausią knygą, su ja nusifotografuoti ir pareklamuoti ją savo klasės draugams. Užduotis puikiai pavyko – visi mokiniai rado, ką parodyti, turėjo kuo pasigirti.

Tolimesnė savaitės užduotis penktokams buvo surasti savo knygų lentynose seniausią knygą ir papasakoti jos atsiradimo istoriją. Kita užduotis – „Koduota knygos žinutė“. Kvietėme dalyvauti konkurse ir sukurti smagų, mįslingą ar kokį neįprastą sakinį iš namuose esančių knygų nugarėlių užrašų. Užduotis nesunki, tik reikėjo peržiūrėti namuose esančias knygų lentynas, išsirinkti knygas su intriguojančiais ar tarpusavyje derančiais pavadinimais, sudėlioti sakinį  iš knygų nugarėlių skaitomą iš viršaus į apačią ir nufotografuoti. Ir su šiomis užduotimis penktokai lengvai susitvarkė. Išrinkome geriausius, įdomiausius, juokingiausius, ilgiausius ir kt. sudėtus iš knygų nugarėlių sakinius bei parašėme penktokams padėkas.

Naudingai, linksmai ir įdomiai praėjo ši knygoms skirta savaitė, nes mokiniai buvo priversti pasidomėti ir savo bibliotekėlių lobiais. Pagaliau, juk taip mokomės knygą ir prisijaukinti.   Nuotraukos

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Virginija Krikščikienė

Bibliotekininkė Laima Butkienė