Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Rugsėjo 22 diena – nepaprastas žygis!

     Rugsėjo 22 dieną mokykloje buvo paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Kasmet mūsų mokykla pamini šią svarbią datą, nes kadaise Girkalnyje gyveno daug žydų. Šiemet prie šios ypatingos dienos paminėjimo prisidėjo ir jaunieji šauliai, suorganizavę žygį į Kurpiškės kaimą, kuriame 1941 m. buvo  nužudyta apie 1600 žydų tautybės žmonių, tame tarpe ir 130 iš Girkalnio.

Istorijos mokytojas S. Feiza papasakojo apie šią svarbią mūsų tautai datą, apie anksčiau šiuose kraštuose gyvenusias žydų šeimas. Po trumpo pasakojimo 5 – 10 klasių mokiniai išėjo į žygį. Ne šiaip į žygį, o pagerbti didžiausio ir šiurpiausio hitlerininkų nusikaltimo Lietuvoje – masinių žydų žudynių – aukas. Ėjome gatvėmis, žvyrkeliu, kol siaurais miško takeliais paiekėme žydų kapavietę. Prie paminklo uždegėme žvakę…

    Vieniems po ilgo ėjimo skaudėjo kojas, o kitiems energija plūdo per kraštus. Tada mokyklos direktorius R. Bružas pasiūlė mums nueiti prie Naukaimio piliakalnio ir taip paminėti Baltų vienybės dieną. Vingiuotais keliais, kartu pagrybaudami ir pasibičiuliuodami su uodais žygiavome toliau. Visur šlapia, pilna balų. Pliumt! Ir batai šlapi.

    Priėjome piliakalnį. Nors žolė buvo ligi kelių, jo grožis tikrai nepaprastas. Nuo piliakalnio viršūnės matėme nuostabius, kvapą gniaužiančius vaizdus. Tada nerūpėjo nei uodai, nei permirkę batai. Buvo išties labai gražu…

    Skaudančiomis kojomis po žygio šokinėjome, kai pasiekėme mokyklą. Nieko nebesinorėjo, tik lovos ir vandens. Visi laimingi grįžome namo.

Gita Gliaudytė, 8 kl.