Projektas „Mes kartu sudėję delnus, nuversime didžiulius kalnus“

Prasidėjus naujiems mokslo metams, nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio įgyvendinome Raseinių savivaldybės finansuojamą jaunimo pilietinių ir socialinių iniciatyvų projektą „Mes kartu sudėję delnus, nuversime didžiulius kalnus“. Šio projekto tikslai: praplėsti švietėjišką, kultūrinę, pažintinę veiklą, išplėtoti pozityvaus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei paįvairinti užimtumą ir laisvalaikį, apjungiant jaunimą bendrai iniciatyviai veiklai.

Rugsėjo 22 d. kartu su Jaunaisiais šauliais 5-10 klasių mokiniams organizavome žygį į Kurpiškės kaimą, kuriame 1941 m. buvo apie 1600 žydų tautybės žmonių, tame tarpe ir 130 iš Girkalnio. Masinių žudynių aukas pagerbėme prie paminklo uždegdami atminimo žvakeles. Po to aplankėme Naukaimio piliakalnį ir ten paminėjome Baltų vienybės dieną. Pirmyn ir atgal įveikėme apie 12 km. Tos pačios dienos vakare, mokinių delegacija, kartu su direktoriaus pavaduotoja Rima Gudžiūniene, mokytojomis Raminta Sakavičiene ir Ramute Stonoiene vykome į Kejėnų archeologiniame komplekse vykstantį renginį: Baltų vienybės dienos ir Rudens lygiadienio paminėjimą. Kiekvienas apsilankęs šiame renginyje paliko savo širdies dalelę ir uždegė žvakelę protėviams. Puiki bendrystė ir nuostabi gamta ilgam paliks malonius prisiminimus.

Nepakartojamą šou surengėme savo mokytojams spalio 5 d., Mokytojų dienos proga. Pasitelkę visą išradingumą surengėme iškilmingą pasveikinimą ir pravedėme chemijos, dailės, šokio ir muzikos pamokas. Esame dėkingi savo mokytojams už originalumą ir kūrybiškumą.

Lapkričio mėnesį 10 klasės vaikinai, iniciatorius Tautvydas Kvietkus, suorganizavo tinklinio varžybų turnyrą, kuris vyks iki gruodžio vidurio. Turnyre rungiasi keturios mokinių komandos. Visi nekantriai laukiame gruodžio 20 d., kada  mokinių komanda nugalėtoja susitiks su mokytojų komanda.

Gruodžio 4 d. projekto vykdytojų grupė vyko į Klaipėdos kraštą, į kultūrinę pažintinę kelionę. Pasigrožėję Klaipėdos miesto eglėmis ir aplankę miesto skulptūrų parką, patraukėme pajūriu į Šiaurinį Melnragės molą, po to pabuvojome Olando kepurėje, tarp Klaipėdos ir Senosios Palangos, pačioje Pajūrio regioninio parko širdyje – Karklėje, kurią supa nuostabi Lietuvos pajūrio gamta. Čia atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, todėl XIX a. pradžioje pastatyti navigaciniai ženklai ir nuo tada ji žymima žemėlapiuose. Galutinis taškas – Palanga. Čia aplankėme Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto – tai vieta, traukianti kiekvieną, atvykusį į didžiausią šalies kurortą. Nuo tilto atsiveria nuostabus vaizdas į kopas, gelsvą paplūdimį ir beribius jūros tolius. Čia ir pasigrožėjome bekrašte jūra ir pasiklausėme jos ošimo. Grįždami užsukome į Radailius ir aplankėme unikalią pramogą, kurioje iš naujo suvokėme supantį pasaulį ir patyrėme neišdildomų pojūčių! Tai unikali naujovė, pirmoji ir vienintelė tokio tipo pramoga Lietuvoje. Apverstas namas Radailiai – tai ant stogo pastatytas namas,  kuriame viskas apverčiama aukštyn kojom, žaismingai sujaukiant mūsų kasdienę rutiną ir pojūčius. Ši relaksacinė programa skirta mums, iškamuotiems nusistovėjusios tvarkos ir įpročių, kad naujai pažvelgtume į komforto ir stabilumo poreikį.

Gruodžio 8-9 d. mokykloje organizavome baigiamąją projekto dalį, draugystės vakarą „Mes kartu sudėję delnus, nuversime didžiulius kalnus“. Vakare dalyvavo Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos nariai – studentai iš Kauno, kurie organizavo diskusijas, žaidimus ir pravedė seminarą prevencinio švietimo klausimais. Po to vyko darbas grupėse. Visiems labai patiko atvirumo valandėlė, kurios metu dalyviai atvirai išsakė savo mintis, įvardino sėkmes ir nesėkmes. Vakaro eigoje buvo atliekamos įvairios užduotys, žaidžiami žaidimai, vyko sportinės varžybos, o pabaigą vainikavo šokiai, kurių metu išbandėme naujus šviesos efektus. Ryte pasimankštinę ir apibendrinę vakaro veiklas išsiskirstėme namo. Labai džiaugėmės, kad kartu su mumis dirbo, pramogavo ir saugojo mus, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Gudžiūnienė.

Organizuojant projekto veiklas bendradarbiavome su Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos nariais, Girkalnio kaimų bendruomene ir Palukščio kaimų bendruomene.

Įgyvendinant projektą atsiskleidė mokinių saviraiška, naujos iniciatyvos, kūrybiškumo laisvė. Dalyviai sustiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Aktyvus judėjimas sustiprino fizinę ir dvasinę sveikatą. Prasiplėtė mūsų žinios, pilietinė ir kultūrinė savimonė. Suaktyvėjo produktyvus laisvalaikio leidimas ir jaunų žmonių užimtumas.

Projekto vadovė, mokinių prezidentė, 10 klasės mokinė Urtė Poškevičiūtė