Kovo 10 – ąją, per 5 – 6 pamokas, mūsų mokykloje vyko integruota istorijos, lietuvių kalbos ir gamtos mokslų pamoka – tradicinis protmūšis. Tik šį kartą skirtas ne vien Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti, bet ir Žemės dieną bei Lietuvių kalbos dienų savaitę įprasminti. Mokiniams tai buvo labai puiki galimybė ne tik praktiškai taikyti sukauptas įvairių dalykų žinias, gebėjimus ir įgūdžius, bet ir  ugdytis toleranciją  skirtingų klasių mokiniams. Pagaliau tai buvo ir galimybė pajusti mokymosi bendradarbiaujant naudą. Protų kovose dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė geriausi 5 – 10 klasių mokiniai.

Nuskambėjus skambučiui visi susirinkome antro aukšto fojė, kur vyko renginys. Renginio pradžioje mokyklos jaunųjų šaulių vadovas mokytojas Ričardas Višinskas įteikė apdovanojimus aktyviausiems šaulių būrelio nariams. Po to klasių atstovai, dalyvaujantys protų kovose, traukė spalvotus lapelius iš vokų ir atsisėdo prie stalo, pažymėto tam tikra spalva. Žiūrovų beveik neliko – visi buvo dalyviai. Iš pradžių buvo keista, bet juk kuo daugiau komandų, tuo įdomesnė ir atkaklesnė kova. Kuo mažiau žiūrovų, tuo didesnės galimybės visiems pasitikrinti savo žinias ir gebėjimus. Kai komandos susigalvojo  pavadinimus, prasidėjo protų kovos….

Klausimai buvo suskirstyti į keturis turus  – Istorija, Kalba ir literatūra, Žemė ir pasaulis, Įvairenybės. Klausimai buvo įvairūs – ir linksmi, ir sunkūs, ir įdomūs. Kai kurie nustebino, ypač kapitonų patarlių ir priežodžių mūšis bei užkoduoto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio apie kalbą iššifravimas. Užduočių ir klausimų buvo daug, todėl  užtrukome ilgokai, bet visiems buvo smagu.

Man labai patinka Kovo 11 – osios dienos progos paminėjimai. Smagu matyti, kai susiburia skirtingų klasių mokiniai ir mokosi bendradarbiauti. Žinoma, pirmoji vieta tik viena, bet nugalėjome visi. Ypač tie, kurie niekada  nebūtų išdrįsę dalyvauti, o šį kartą buvo priversti – juk reikėjo net septynių klasės atstovų.

Taip jau istoriškai susiklostė, kad vasario ir kovo mėnesiai gausūs svarbių datų, kurias ne tik turėtume žinoti, bet ir įprasminti savo žiniomis, gebėjimais ir veiklomis. Būtent tą ir padarėme šiame renginyje.   Nuotraukos

Gabrielė Tamošaitytė, 7 klasė