Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Naujienų archyvas

2016-12-12  Inauguracijos vakaras

IMG_6915 - KopijaNedidele balsų persvara 2016 metų gegužės 25 d. buvau išrinkta 9-ąja mokyklos prezidente ir jau 3 mėnesius vadovauju mokinių tarybai. 2016 m. lapkričio 25 d. įvyko mano įšventinimo į Prezidentes,  inauguracijos vakaras.

Šis vakaras buvo neapsakomai nuostabus!!! Sunku rasti žodžių, kad apsakyti, kaip puikiai tą vakarą jaučiausi.

Skaitykite plačiau…

2016-12-06  Mokomės sveikai maitintis

20161110_094813 - KopijaRaseinių r. Girkalnio pagrindinėje mokykloje visą lapkričio mėnesį organizuojama sveikatos stiprinimo veikla, skatinanti atkreipti dėmesį į sveikos mitybos įgūdžių formavimą, nes  lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena.  Vaikams augant reikia daug jėgų ir energijos, tad labai svarbu su maistu gauti visas reikalingas naudingąsias medžiagas. Didžiąją dalį dienos vaikai praleidžia mokykloje. Mokykla – tai  vieta, kur mokiniai gali  įgyti sveikos mitybos įgūdžių, kurie išliks visam gyvenimui.  Skaitykite plačiau…

2016-11-21  Europos sveikos mitybos diena

20161117_095523 - KopijaLapkričio 8 – oji  – Europos sveikos mitybos diena. Šiai dienai paminėti Raseinių rajono  savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo piešinių, eilėraščių ir rašinių konkursą “Duonelė ant mūsų stalo”. Iš viso konkursui buvo pateikta 182 piešiniai, 7 rašiniai ir 33 eilėraščiai. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 4 klasės mokiniai. 1 – 4 klasių, eilėraščių ir rašinių kategorijoje laureate tapo Skaistė Buziūtė.

                                     Pradinių klasių mokytoja Jūratė Jokubauskienė

2016-11-16  Mažojo princo pamokų tęstinumas…

received_1135029509880187 - KopijaPenktadienį, lapkričio 11d. pradinių klasių mokiniams vyko integruota lietuvių k., pasaulio pažinimo, dorinio ugdymo (etikos) ir dailės pamoka “Mažojo princo vertybės”. Susirinkę mokiniai pristatė klasėse pagamintus plakatus “Vertybių planetos”. Spręsdami kryžiažodį prisiminė perskaitytus pirmuosius Antoine de Saint – Exupery knygos “Mažasis princas” skyrius. Aptarė ir išsiaiškino vertybes bei jų pagrindinius požymius. Atlikę kūrybines užduotis, išsidalino namų darbus, kuriuos atliks iki sekančio draugiško susitikimo.

                                                                             Pradinių klasių mokytoja Jūratė Jokubauskienė

2016-11-14  Integruota diena „ Gamtosauginės tradicijos ir ekologinė situacija šiuolaikiniame pasaulyje“

100_6154 - KopijaSpalio 28-ąją mūsų mokykloje  5-10 klasių mokinių ugdymoji veikla vyko netradiciškai- ši diena buvo paskelbta integruota diena. Jos tema- „ Gamtosauginės tradicijos ir ekologinė situacija šiuolaikiniame pasaulyje“.         Skaitykite plačiau…   

 

2016-10-25   Vaiduoklių šventė

DSC_0013 - Kopija

Mokykloje vyko spalvinga Vaiduoklių šventė, kurios privalomas akcentas – kaukė. Spalio  14 –osios vakarą mokyklon rinkosi persirengėliai: velniai, vaiduokliai, demonai, vampyrai, raganos, vilkolakiai, burtininkai, juodos katės, šikšnosparniai. Visi skubėjo švęsti artėjančio Helovino. Susirinkusieji liko nustebinti vakaro pradžioje vykusiu siaubingai baisiu orientaciniu žaidimu!  Mokyklos aplinką juoda ir oranžine spalvomis papuošė patys mokiniai, kurie paruošė ir nuotaikingą šventės programą. Smagių ir šmaikščių pasirodymų netrūko. Siautulinga nuotaika tęsėsi visą vakarą. Kai norime, mes esame nepakartojami, kūrybingi, drąsūs, aktyvūs ir išradingi…                                    Mes – jėga!

Mokyklos prezidentė Urtė Poškevičiūtė

2016-10-18  TARPTAUTINIO PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS LENKIJOJE

14522947_1269140673104318_1229648296958191882_n - Kopija

Girkalnio pagrindinės  mokyklos komanda ir atstovai iš Italijos, Rumunijos, Danijos, Turkijos susirinko į Lenkijos pradinę mokyklą. Vykome pagal Erasmus+ programos projekto „Today‘s readers, future leaders“ darbo planą.  Projekto tikslai –  tobulinti mokinių skaitymo suvokimą, sudominti mokinius knyga, į projektinę veiklą įtraukti mokinių šeimas.  Skaitykite plačiau…

2016-10-18  “Rudeninė mozaika”

received_1104553306261141 - KopijaRuduo – tai metas, kai kiekvieną dieną galime stebėti besikeičiančias gamtos spalvas, kai saulės nutviekstuose miškuose žavimės besidraikančiais voratinkliais, kai  renkame obuolius, grybaujame, imame iš gamtos viską ką ji mums dovanoja.

    Šiais mokslo metais Girkalnio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis “Rudenėlio” šventę paminėjo kiek kitaip. Spalio 10 d. organizavo kūrybiškumo popietę  “Rudeninė mozaika”. Popietės metu mokiniai iš atsineštų rudens gėrybių sudėliojo margaspalvį drugelį, kuris džiugino net tik mus – mokinius, mokytojas, bet ir visą mokyklos bendruomenę.

                                                                      Pradinių klasių mokytoja Jūratė Jokubauskienė

2016-10-17 „Svarbiausi dalykai akimis nematomi“ (Antoine de Saint-Exupery)…

14697349_1131658120254842_887728653_o - Kopija…šia tema penktadienį (spalio 14 d.) vyko integruota pasaulio pažinimo, etikos ir lietuvių kalbos pamoka 1-4 klasių mokiniams. Alegorinės pasakos „Mažasis princas“ skaitymas pradinėse klasėse –viena iš priemonių, įgyvendinant projektą “ Today‘s readers, future leaders“. Pamoka buvo skirta šios knygos pristatymui, sudominimui ir skaitymo motyvacijos skatinimui. Pradinių klasių mokytojos, organizuodamos ugdymo procesą, sėkmingai planuoja projekto “ Today‘s readers, future leaders“ veiklas. Viena iš plano priemonių – integruota diena “Mažojo princo pamokos“, kuri bus organizuojama kartą per mėnesį.

                                                                    Pradinių klasių mokytoja Jūratė Bružienė

2016-10-13  Savivaldos diena

Tam, kad rastų geriausią skambesį, mokytojui tenka kasdien „derinti stygas“ ir daug dirbti. Ir maloniausia, kai šis sunkus darbas atsiperka. Be mokytojų kilnaus darbo pasaulis nebūtų toks gražus, turtingas ir padorus. Mokytojai – mylintys, rūpestingi, išmintingi bei kantrūs – buvo, yra ir visuomet bus reikalingi.  Skaitykite plačiau…

2016-10-12  Savaitė skirta Gyvūnų globos dienai

1 - KopijaPasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Pradinių klasių mokiniai visą savaitę vykdė įvairias veiklas skirtas Gyvūnų globos dienai: kūrė plakatus, piešė savo augintinius, aiškinosi gyvūnų teises ir susitiko su veislyno „Kalnų šuo“ augintiniais ir jų savininku Irmantu Tarnausku. Mokiniai susitikimo metu galėjo pasigrožėti Berno Zenenhundai šunų veislės augintiniais, sužinojo jų auginimo, maitinimo, priežiūros ypatumus.

Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejaustų alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

                                                                  Pradinių klasių mokytoja Laima Macaitienė

2016-10-12  Šokiai, šokiai, šokiai!

Screenshot_1Spalio 7 d. įvyko pirmieji 2016-2017 mokslo metų šokiai. Šokių tema „Judėjimas 70-jų, 80-jų, 90-jų muzikos ritmu“. Mokiniai labai gausiai ir noriai dalyvavo mokyklos šokiuose. Šokių metu skambėjusi muzika visus išjudino, vakarėlis buvo pašėlusiai linksmas! Po šokių sunkiai nešėme kojas namo, bet buvome laimingi, praleidę penktadienio vakarą smagiai! Jau laukiame kito karto, kai vėl galėsime pašėlti su draugais! Iki kito susitikimo mielieji!

Mokyklos prezidentė, 9 klasės mokinė Urtė Poškevičiūtė

2016-09-07  Rugsėjo pirmoji 

DSC_0730 - KopijaRugsėjis sugrąžino mus visus iš vasaros, jis pradeda rudenį – dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjo pirmoji ne tik kalendorinis ženklas. Ši diena mums duota kaip didelis turtas. Už jos slenksčio – naujos žinios, nauji darbai, nauja patirtis ir viltis. Rugsėjo pirmoji mums mokiniams ir mokytojams tarsi nauja pradžia – startas. Vieniems pirmasis, o kitiems kelintasis ar net paskutinis šioje mokykloje.  Skaitykite plačiau…

2016-09-06  Dėl tėvų įsitraukimo į prevencinę veiklą

Gerb., tėveliai (globėjai),

narkotikų, tabako ir alkoholio departamentas (NTAKD) šiemet vykdo mokinių tėvų apklausą.

Maloniai kviečiame tėvelius išsakyti savo nuomonę ir poreikius. Apklausą rasite šiuo adresu:

http://ntakd.lrv.lt/lt/apklausos/mokiniu-tevu-apklausa

Departamento internetinėje svetainėje http://ntakd.lrv.lt/ galite rasti informacijos psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos temomis.

Socialinė pedagogė Edita Šubinienė

2016-08-18  eTwinning projektui – Nacionalinis kokybės ženklelis

certifikataskokybes - Kopija Smagu pasidžiaugti, kad mokykloje vykdytas eTwinning projektas „In Darwin‘s Steps“ („Darvino pėdomis“) pelnė Nacionalinį kokybės ženklelį. Mūsų mokiniai dirbo kartu su mokiniais iš Graikijos dviejų Atėnų mokyklų bei mokiniais iš Turkijos. Šiame projekte sužinojome apie Darvino kelionę, jo evoliucijos teoriją, išmokome naudotis ne vienu IKT įrankiu.   Skaitykite plačiau…

2016-08-18  IKT kursai Sardinijoje

IMG_4644 - KopijaDidžiausia Europos Sąjungos švietimo ir mokymo programa „Erasmus+“ jau trečius metus skiria finansavimą asmenų mobilumo švietimo srityje projektams. Programoje dalyvauja institucijos iš visų švietimo sektorių: bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, aukštojo mokslo ir suaugusiųjų švietimo. Iš visų švietimo sektorių aktyviausias yra bendrojo ugdymo sektorius:  2016 metų konkursui buvo pateikta 110 paraiškų, iš jų 23 finansuotos.   Skaitykite plačiau…

2016-06-10  Mokslo metų pabaiga

Mokslo metų pabaiga - KopijaBaigėsi devynių mėnesių mokslo metų maratonas ir pagaliau atėjo gražuolė vasara, atnešdama išsvajotas atostogas atostogėles!

Birželio 3 -ją, paskutinę mokslo metų dieną, vyko netradicinės pamokos su auklėtojomis. Pagrindinis šios dienos akcentas Gedulo ir vilties dienos paminėjimas, pavadinimu „Vilties angelas“. Ši idėja kilo iš tremtinių, buvusių politinių kalinių prisiminimų, kuriuose išdėstytos mintys, jog nepalūžti ir išgyventi padėjo tik didžiulis tikėjimas, tikėjimas ir įsitikinimas, jog sunkią valandą, kai jau nėra jokios vilties, kažkas saugo – tarsi globoja angelas.  Skaitykite plačiau…

2016-06-09   Garbės šventė „Tiltas iš praeities į dabartį ir ateitį”

Garbės šventė „Tiltas iš praeities į dabartį ir ateitį“2015-2016 m. m. pabaigą vainikavo gegužės 27 d. įvykusi mokyklos garbės šventė. Visi susirinkusieji, kartu tiesė dar vieną, jau devintąjį, tiltą iš praeities į dabartį ir ateitį.

Mokyklos direktoriaus Ramūno Bružo vardu garbės raštais, gėlių žiedais ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanotas gausus būrys mokinių, įteiktos padėkos šių mokinių tėveliams.  Skaitykite plačiau…

2016-06-02  „Linksmosios spalvos“ 

Copy of jūkainiai2016 m. birželio 1 – 7 dienomis Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyksta vasaros poilsio kūrybiškumo stovykla „Linksmosios spalvos“ , skirta pradinių klasių mokiniams.  Stovyklos tikslas – ugdyti gebėjimą kurti, eksperimentuoti, ieškoti originalių sprendimų.  Stovyklos metu vaikai bus skatinami  kūrybiškai ir savarankiškai veikti, panaudojant įvairias technikas bei priemones,  palaikydami draugiškus santykius, džiaugsis ne tik savo, bet ir kitų pasiekimais. Nes ugdydami kūrybiškumą ir iniciatyvumą galime atskleisti mokinio lyderio potencialą, gebančio generuoti ir įgyvendinti naujas idėjas, greitai ir efektyviai prisitaikyti prie kintančių išorinių sąlygų.

Akimirkos iš  1 , 2 – osios stovyklos dienos. Stovyklos dalyvių išvyka į Raseinių krašto istorijos muziejųEbru – tapymas ant vandens. Akimirkos  iš edukacinės kūrybiškumo veiklos: Žolynų grafika.

Stovyklos vadovė pradinių klasių mokytoja Jūratė Jokubauskienė.

2016-06-01   Išvyka

38 penktų-dešimtų klasių mokiniai 2016 m. gegužės 16 d. vykome į kultūrinę pažintinę kelionę „Raseinių krašto kultūros ir istorijos paveldo keliais“. Kelionę organizavo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Gudžiūnienė ir istorijos mokytojas Stanislavas Feiza kartu su Raseinių krašto istorijos muziejumi.

Pirmiausiai aplankėme vieno iškiliausių XIX a. pradžios lietuvių kultūros veikėjų bei rašytojų, pasakėčios žanro klasiko – Simono Stanevičiaus  sodybą-muziejų.  Skaitykite plačiau…

2016-05-20  Sveikatingumo diena ir Sporto aikštelės atidarymo šventė Girkalnio pagrindinėje mokykloje

100_5901 - Kopija2016 m. gegužės 13 -ją Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko sveikatingumo diena, kurioje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai, tėveliai ir mokytojai. Dalyviai aplankė „Rytinės mankštos“, „Prisistatymo“ ir „Netradicinių estafečių“ stoteles. Pirmoje stotelėje mūsų laukė policijos pareigūnai, kurie įteikė „Jaunųjų Policijos rėmėjų“ pažymėjimus  Skaitykite plačiau…

2016-05-19  Tarptautinio projekto partnerių susitikimas Girkalnyje

Naujas paveikslėlis (1)Gegužės 9 – 14 dienomis mokykloje lankėsi dvylika mokytojų iš penkių šalių: Danijos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos. Visi esame  Erasmus+ programos mokyklinių strateginių partnerysčių projekto „Šiandien skaitytojai, rytoj lyderiai“ („Today‘s readers, future leaders“) partneriai.  Projekte dalyvaujančios mokyklos vykdo veiklą, kuria skatina mokinius skaityti, kelti skaitymo suvokimo lygį, susipažinti su knyga nuo jos ištakų, iliustravimo ir kaligrafinio rašymo iki skaitmeninių knygos variantų.   Skaitykite plačiau…

2016-05-18  Raseinių rajono ugdymo įstaigų direktorių pavaduotojų metodinio ratelio pasitarimas

Copy of IMG_33872016 m. gegužės 11 d. Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko Raseinių rajono ugdymo įstaigų direktorių pavaduotojų metodinio ratelio pasitarimas, tema „Tarptautiniai projektai: patirtis, sklaida“. Pasitarimą organizavo Girkalnio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Rima Gudžiūnienė , Virginijus Petrošis ir Erasmus + projekto „Šiandien skaitytojai– rytoj lyderiai“ koordinatorė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiulienė.    Skaitykite plačiau…

2016-05-16  Festivalis „Skambioji gaida – 2016“

2016 m. gegužės 6 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono ugdymo įstaigų vaikų ir mokinių festivalis „Skambioji gaida – 2016“. Renginį organizavo Raseinių rajono švietimo centras ir Raseinių rajono muzikos mokytojų metodinis ratelis. I –oje festivalio dalyje muzikavo vaikai iki 11 metų, o II  –oje dalyje mokiniai iki 19 metų.   Skaitykite plačiau…

2016-04-10  Viešėjome Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

bibliotekoje - KopijaMūsų mokykla- tarptautinio skaitymo projekto „Today’s Readers Future Leaders“ dalyvė, įvairiose jo veiklose dalyvaujame  ir mes,  aštuntokai. Taigi, šio projekto dėka kartu su lietuvių kalbos mokytoja Dalia Garšvienė ir mūsų mokyklos bibliotekininke Laima Butkienė kovo 31 d. vykome į didžiausią mūsų rajono biblioteką – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką.  Skaitykite plačiau…

 

2016-04-07  Konkursas  „Žemė – mūsų namai“ 

2016-03-18 12.23.16 - KopijaKovo mėn. mūsų mokyklos pradinukai  dalyvavo  Raseinių rajono pradinių klasių mokinių piešinių konkurse  „Žemė – mūsų namai“, kurį organizavo Raseinių Šaltinio progimnazija. Konkurse dalyvavo 226 kūrybiniai mokinių darbai. Laureatai buvo atrinkti po penkis iš kiekvienos amžiaus grupės.

3-ios klasės mokinių amžiaus grupėje, laureatu tapo Girkalnio mokyklos mokinys Gediminas Gailius. Sveikiname!

                                                                                              Pradinių klasių mokytoja Jūratė Jokubauskienė

2016-04-02  Akcija „Dalinuosi gerumu“

100_5754 - KopijaCarito vadovės Genutės Franckevičienės iniciatyva, 2016 metais Girkalnio mokykloje organizuota šeštoji velykinė akcija „Dalinuosi gerumu“. Akcijos metu suaukota 146,00 eurai.

Didįjį penktadienį, kovo 25 d., Carito vadovė Genutė Franckevičienė, mokyklos direktorius Ramūnas Bružas, pavaduotoja Rima Gudžiūnienė, ir mokinių tarybos atstovė, 10 klasės mokinė Ieva Simanavičiūtė už šiuos pinigus padovanojo šešioms mūsų mokyklos mokinių šeimoms maisto produktų krepšelius velykiniam stalui.

Ačiū visiems prisidėjusiems už supratingumą, dosnumą ir nuoširdumą.

                                       Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Gudžiūnienė

2016-04-01   Projektas „Kartu – galime daugiau“

1-100_5753 - KopijaJau penkerius metus Raseinių r. Girkalnio pagrindinės mokyklos mokinių tarybos komanda glaudžiai bendradarbiauja su Raseinių r. Šiluvos ir Betygalos Maironio gimnazijomis organizuodami įvairias veiklas, dalyvaudami vieni pas kitus renginiuose bei vykdydami projektus.

Šiais metais Girkalnio pagrindinės mokyklos mokinių taryba rengdama projektą „Kartu – galime daugiau“ praplėtė bendradarbiavimo ryšius, į projektą įtraukdama Ariogalos gimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokinių tarybos komandas.  Skaitykite plačiau…

2016-03-18   TARPTAUTINIO VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS „KNYGOS SKIRTUKAS“ 

Copy of 940983

Girkalnio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos organizavo tarptautinį vaikų kūrybinių darbų konkursą „Knygos skirtukas“ skirtą knygnešio dienai paminėti. Pasinaudojusios  Erasmus+ programos projekto „Šiandien skaitytojai, rytoj lyderiai“ („Today‘s readers, future leaders“) veikla.

Visą mėnesį įvairių mokyklų mokiniai gamino ir pateikė konkursui labai daug įvairių, įdomių, gražių knygų skirtukų.  Konkurse dalyvavo darbeliai iš Danijos, Lenkijos, Rumunijos ir Raseinių rajono mokyklų. Sulaukėme 231 skirtuką iš 12 skirtingų mokyklų. Mokiniams padėjo net 36 mokytojų konsultacijos.

Konkurso laureatais buvo išrinkti 12 darbų, po tris skirtukus iš kiekvienos amžiaus grupės. Diplomus įteikė Raseinių rajono švietimo centro metodininkė Saulė Sitavičienė. Lauretams įteikė konkurso dalyvių sertifikatusir atminimo dovanėles mokyklos direktorius Ramūnas Bružas. Girkalnio mokyklos pradinukai pasveikino svečius šokiu ir eilėmis. Trečios klasės mokiniai parengė pranešimą apie knygnešius. 

                                                           Pradinių klasių mokytoja Laima Macaitienė

 

2016-03-16   Metų piešinys 

Copy of 100_5663Per visus metus dailei gabūs mokiniai sukuria daug įdomių darbų, tačiau netikėtai sugalvojom padaryti bendrą piešinį iš spalvotų langelių. Pradžia atrodė labai paprasta. Netikėjome, kad reikės įdėti tiek pastangų. Po pirmos darbo savaitės jau matėsi rezultatas. Buvo labai įdomu stebėti, kai penkių spalvų langelių ,,kratinys” iš toli virstą į mielą katinuko snukutį. Noriu pasidžiaugti visų mielų mokinių pagalba, kurie padėjo įgyvendinti ,,Meniukų” planą. Tokiu pačiu stiliumi 9 klasės mokinys Gintaras Karvelis su broliu sukūrė tigrą. Tikiuosi, kad kruopštumas nustebino ir jus.

Dailės mokytoja Lolita

2016-02-17   Darvino pėdomis

chameleonas - Kopija

Ar kada nors keliavote lydimi  mokslininko? O gal gamtoje buvote su gamtininku? Šeštokams pasisekė – jie, kartu su mokiniais iš Graikijos ir Turkijos mokyklų, dalyvauja eTwinning projekte „Darvino pėdomis“ („In Darwin‘s Steps). Projekto metu mokiniai su biologijos mokytoja plačiau domėsis augalų, gyvūnų bei grybų klasifikacija,  adaptacija prie gyvenamosios aplinkos ir gilinsis į žmogaus evoliucijos paslaptis.  Skaitykite plačiau…

 

2016-02-11  Erasmus+ programos projektas Girkalnio pagrindinėje mokykloje

Susitikimas Danijoje - KopijaDar rugsėjo mėnesį mūsų mokykla pardėjo naujo Erasmus+ programos projekto „Šiandien skaitytojai, rytoj lyderiai“ („Today‘s readers, future leaders“) veiklas. Į šį, skaitymą skatinantį projektą, įsitraukė mokyklos iš Lenkijos Konskavolės, Rumunijos Oradea, Danijos Roskildės, Italijos Sirakūzų, Turkijos Iskenderuno bei mūsų, Girkalnio, mokyklos.  Projektas skirtas skaitymo įgūdžių bei perskaityto teksto  suvokimo tobulinimui, knygai pažinti ir ją pamilti.  Skaitykite plačiau…

2016-02-02  „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“  kovo 14-20 d. 

Šiuo laikotarpiu  visos organizacijos kviečiamos planuoti ir įgyvendinti veiklas, atkreipiant dėmesį į patyčių problemą bei jos mažinimą.
Kiekvieną žmogų skatina dalintis žinia apie „Veiksmo savaitę“ ir  taip aktyviai parodant nepritarimą patyčioms.
http://www.bepatyciu.lt/

Patyčioms, nuo kurių šiandien kenčia kas ketvirtas Lietuvos vaikas ir paauglys, laikas tapti praeitimi. Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ pradeda kampaniją „Patyčių muziejus“, kuria kviečia kiekvieną prisidėti, paverčiant patyčias istorija – papasakota ir išsiųsta į muziejų.

Visi, norintys ir galintys prisidėti, kad patyčios virstų istorija, kviečiami apsilankyti kampanijos „Patyčių muziejus“ interneto svetainėje www.patyciumuziejus.lt ir paaukoti „Vaikų linijai“ arba tapti „Vaikų linijos“ savanoriais.  Kampaniją įgyvendinti padeda Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas.

2015-12-24  Gruodis – laukimo ir stebuklų mėnuo

20151216_123923 - KopijaGruodis – ramybės ir susikaupimo metas – adventas ir didysis šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laukimas. Jaukiai, gražiai išpuošta mokyklos aplinka, karpiniai ant langų dar labiau sustiprino švenčių ir stebuklo laukimo dvasią.

Pradinių klasių mokiniai susitikti su Kalėdų seneliu vyko į Kauno Lėlės teatrą ir stebėjo nuostabų vaidinimą. Prieš vaidinimą pradinukai aplankė Kauno Rotušės aikštėje papuoštą stilizuotą eglutę.  Skaitykite plačiau…

2015-12-20  Profesinio veiklinimo diena

Gruodžio 10 d. 9-10 kl. mokiniams buvo organizuojama profesinio veiklinimo diena.

??????????????????????Lapkričio – gruodžio mėnesiais Raseinių mokymo centre „Automobilis“ vyko atvirų durų dienos, todėl pirmiausia ten ir vykome. Atvykę sužinojome, kad įmonės pagrindinė veikla – profesinis mokymas. Čia mums papasakojo labai įdomių ir svarbių dalykų apie profesijas, kurias galima ten įsigyti – jų daugiau kaip keturiasdešimt (medkirtys, krautuvo vairuotojas, aukštalipis, stogdengys, langų ir durų montuotojas, suvirintojas ir daugelis kitų).      Skaitykite plačiau…

2015-12-17  ,,Senių besmegenių šalis“

1 klasės kolektyvinis darbas – SENIS BESMEGENIS  tapo Raseinių rajono  pradinių klasių mokinių konkurso ,,Senių besmegenių šalis“ laureatas, kurį organizavo Ariogalos pradinė mokykla.

Konkurse dalyvavo labai daug  įvairių darbelių iš viso 144 seniai besmegeniai. Komisija išrinko 15 laureatų – kūrybiškų, estetiškų ir išskirtinių darbų.   Nuotraukos

       2015-12-11                                                             Mokytoja Laima Macaitienė

2015-12-07  Adventinė popietė „Kai angelas baltas ateina į širdį“

20151203_123702 - KopijaPradinių klasių mokiniai, jų tėveliai, Girkalnio klebonas – kun. Juozas Kaknevičius, pradinių klasių, etikos, tikybos mokytojos rinkosi į Adventinę popietę.

Pirmokai kartu su tėveliais pynė advento vainiką, tiesė gerumo kelius, žiebė žiburėlį meilės ir šilumos. Tikybos mokytoja papasakojo adventinio vainiko atsiradimo istoriją, paaiškino žvakių reikšmes. Miestelio klebonas pasidalino mintimis apie Adventą.  Skaitykite plačiau…

2015-11-17  AMSIS aplankė pradinukus

      Ankstyvą antradienio rytą, pradinių klasių mokinius aplankė  policijos bičiulis ir mažųjų moksleivių draugas Amsis, kurį lydėjo Šiaulių VPK Raseinių PK prevencijos poskyrio pareigūnai Giedrė Deveikienė ir Darius Jonaitis. Daugiausia džiaugsmo suteikęs policininkų draugas – šunelis Amsis. Mokiniams papasakojo apie pavojingas situacijas gatvėje ir patarė, kaip jų išvengti, priminė, kaip teisingai pereiti gatvę. Mokiniai puikiai atliko praktinę Amsio užduotį – teisingai užsidėjo atšvaitus.  Kiekvienam pradinukui  Amsis padovanojo po atšvaitą. Visi ugdytiniai įsiamžino su Amsiu nuotraukose.

Pradinių klasių mokytoja Laima Macaitienė

2015-11-16  Lapkričio 16 d. minima tarptautinė tolerancijos diena

Naujas paveikslėlisKAS YRA TOLERANCIJA?

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.   Skaitykite plačiau…

2015-11-12  Akcija „Kartų diena“ – popietė „Mamos, močiutės virtuvėje“

kartu diena - KopijaGražią  lapkričio popietę į  mokyklą rinkosi mamos, tėčiai, močiutės ir seneliai. Pradinių klasių mokytojos ir mokiniai suorganizavo popietė Kartų dienai.  Skaitykite plačiau…

 

2015-09-29  Paroda „Rudeninė mozaika“
ruduo - KopijaRuduo – tai puikių akimirkų, gamtos pažinimo metas.

Atkeliavus auksiniam rudeniui, rugsėjo 21 – 25 dienomis, mokyklos pirmasis aukštas pasipuošė spalvingomis rudens gėrybių skulptūromis, puokštėmis, kurios visus sukvietė į parodą „Rudeninė mozaika“.  Plačiau…

2015-09-29  Mažoji mokyklos olimpiada

olimp - KopijaSportinės varžybos – vienas iš būdų vaikams atsiskleisti, parodyti save, savo galimybes. Čia stipriausiu galėjo būti nebūtinai tas, kuris yra pavyzdingiausias, stropiausias ar tvarkingiausias mokinys. Judėjimas ir sportas yra viena iš priemonių formuojant jauniems žmonėms socialiai pageidaujamo elgesio nuostatas paremtas gebėjimu bendrauti ir bendradarbiauti, pajusti savo vertę ir išgyventi sporto teikiamą džiaugsmą, patenkinus saviraiškos, savirealizacijos poreikį.  Skaitykite plačiau…

2015-09-28  Akcija „Judrioji savaitė“

Naujas paveikslėlis (4)Rugsėjo 16 – 22 dienomis vyko akcija „Europos judrioji savaitė“, į kurią aktyviai įsijungė ir mūsų Girkalnio pagrindinė mokykla. „Judrioji savaitė“ Europoje pradėta organizuoti 2002 metais. Jos tikslas – skatinti žmones daugiau judėti, atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir nors dienai iškeisti automobilį į dviratį ar kelionę pėsčiomis.   Skaitykite plačiau…

2015-09-16  

Kviečiame dalyvauti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos konkurse„Prevencijos simbolis“. Visą informaciją rasite adresu http://www.ntakd.lt/index.php/prevencijos

2015-09-07  

Naujas paveikslėlis (3)

2015-08-21  Mokytojai tobulina kvalifikaciją

DSCN9944 - Kopija2014 – 2015 mokslo metais mūsų mokyklos mokytojai vykdė Erasmus+ programos projektą “Girkalnio pagrindinės mokyklos personalo kompetencijų tobulinimas”. Metai prabėgo labai greitai, buvo daug veiklų, įsimintinų projekto dalyviams. Projekto veikloje dalyvavo šeši pedagogai: direktoriaus pavaduotojai Rima Gudžiūnienė ir Virginijus Petrošis, istorijos-geografijos mokytojas Stanislavas Feiza, pradinių klasių mokytoja Regina Klevinskienė, matematikos mokytoja Rita Petrošienė ir anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Loreta Vaičiulienė. Pagrindinis projekto tikslas buvo darbo stebėjimas partnerinėje mokykloje Turkijoje bei web 2.0 įrankių pritaikymas ugdymo procese.   Skaitykite plačiau…

2015-06-16  Vasaros stovykla ,,Sporto pliusas”

DSC_0499 - KopijaRaseinių rajono Girkalnio pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokiniai (Deimantė, Vaiga, Živilė, Dovilė, Raminta, Greta, Snieguolė, Lukas, Marius, Žilvinas, Žygimantas, Erikas, Tomas, Gytis, Rimvydas, Raimundas) dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vaikų vasaros užimtumo projekte, mokyklos mokytojų Dariaus Griciaus, Virginijaus Petrošio ir Ričardo Višinsko organizuotoje, vasaros poilsio stovykloje ,,Sporto pliusas”. Pirmąją stovyklos dieną mokiniai klausė stovyklos vadovo D. Griciaus parengtos paskaitos apie sveiką mitybą ir sveikatingumą, vėliau vyko orientacinės varžybos. Jose  mokiniai ieškojo paslėptų kortelių, kurios buvo pažymėtos raidėmis. Surinkus visas raides, dalyviams teko sudėlioti kodinį žodį, šiose varžybose nepralenkiamos buvo Živilė ir Deimantė.  Skaitykite plačiau…

2015-06-08  Būkime saugūs atostogaudami

Saugaus eismo renginio metu - KopijaJau keletą metų mūsų mokyklą ir Palukščio kaimo bendruomenę sieja graži draugystė- ant Kejėnų piliakalnio kartu minime Pavasario ir Rudens lygiadienius, švenčiame Baltų vienybės dieną, mokyklos bendruomenės nariai dalyvauja kaimo bendruomenės vykdomuose projektuose.  Skaitykite plačiau…

2015-05-26  Tarptautinių projektų maratonas tęsiasi

Naujas paveikslėlis (5)Jau kelinti metai Girkalnio pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniuose projektuose, finansuojamuose Europos Sąjungos. Mūsų mokyklos pedagogai ir mokiniai turi progą  apsilankyti kitose Europos šalių mokyklose, pabendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių mokytojais ir mokiniais. Kiekvienas dalyvis gali matyti savos šalies švietimo sistemą europiniame kontekste, palyginti su kitų šalių švietimo sistemomis.  Skaitykite plačiau…

2015-05-18  Šeimos diena Girkalnio pagrindinėje mokykloje

Naujas paveikslėlis

2015-05-12 

20150508_091356 - KopijaAriogalos, Raseinių, Radviliškio rajonų trikampyje buvo Prisikėlimo partizanų apygardos veikimo ribos. Čia, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko nuožmios kovos su okupantais, išdavikais, kolaborantais. Ariogalos rajonas garsus savo kultūros paveldu, istorija. Keli kilometrai nuo Ariogalos stūkso Daugėliškių miškas, kuriame buvo Prisikėlimo partizanų apygardos štabo bunkeris, 1949 metais visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavime patvirtintas Lietuvos partizanų generalinio štabo vieta.  Skaitykite plačiau…

2015-05-02  APLANKĖME PARODĄ

CAM01258 - Kopija2015- ieji- Etnografinių regionų metai. Šiems metams skirta paroda surengta ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filiale.   Skaitykite plačiau…

2015-04-15 Akcija ,,Dalinuosi gerumu“

CAM03897 - KopijaNiekas taip gyvenime nesuartina skirtingų žmonių, kaip gerumo akcijos. Todėl jau penkerius metus iš eilės mūsų mokykloje tapo tradicija organizuoti akciją ,,Dalinuosi gerumu“. Prie šios akcijos prisijungė 1-10 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos administracija, darbuotojai, tėveliai ir Girkalnio Carito savanorystės bendrija. Nuo kovo 23 d. iki kovo 27 d. buvo surinkta 107,50 eurų (iš jų 50 eurų aukojo Caritas).  Skaitykite plačiau…

2015-03-23 Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015

DSC_1031 - KopijaKovo 23-27 dienomis mūsų mokykloje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015“SPALVOTI DRAUGAI

Tikslas – skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius bei kurti saugią mokyklą, kurioje būtų KUO MAŽIAU patyčių ir smurto.   Skaitykite plačiau…

2015-03-19 Išradingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas

100_4883Paminėti mokykloje Kovo 11- ąją jau įprasta. Antrus metus šiai dienai skiriame išradingą viktoriną „Protų mūšis“. Renginį organizuoja Mokinių tarybos atstovai kartu su istorijos mokytoju Stanislovu Feiza. Šie metai mums buvo ne išimtis. Visą mėnesį darbo grupė įtemptai kūrė kuo įdomesnius klausimus. Darbas buvo nelengvas, bet visapusiškai naudingas – ieškodami kuo įdomesnių, įvairesnių klausimų pasisėmėme naujų žinių ir idėjų. Ir rezultatais nenusivylėme! Žinoma, neišvengėme vienos kitos klaidelės, bet kas neklysta. Tik tas, kas nedirba. Renginys pavyko – ir įdomus, ir naudingas, ir išradingas. Džiaugiamės mokinių aktyvumu, žiniomis ir atsakymų išradingumu.

Raminta Dulevičiūtė, 8 kl.

2015-03-18 Septintokų išvyka į seniūniją

IMG_7357 - KopijaKovo 4 dieną mokykloje vyko karjeros ir verslumo diena. Šią dieną mes, septintos klasės mokiniai ir auklėtoja, apsilankėme seniūnijoje. Labai šiltai ir maloniai mus sutiko šių „rūmų“ šeimininkė, seniūnė Justina Šaulienė. Seniūnė papasakojo kokius darbus dirba, kokius reikalus ir dokumentus tvarko ir kaip rūpinasi visais seniūnijos gyventojais.  Skaitykite plačiau…

2015-03-17 Kaziuko mugė

DSC_v0986 - KopijaŠių metų kovo 4 d. mūsų  mokykloje buvo organizuota  integruota ugdymo karjerai ir verslumo diena. Mokiniams buvo vedamos valandėlės karjeros ir verslumo temomis. 7 klasės mokiniai lankėsi Girkalnio seniūnijoje kur susipažino su ten dirbančių žmonių profesijomis. Pas 8 klasės mokinius svečiavosi buvusi mūsų mokyklos mokytoja Birutė Jurkienė, kuri mokė aštuntokus pinti iš vytelių. Šią dieną pas mus atvyko mokytojai ir mokiniai iš Kauno taikomosios dailės mokyklos. Jie pristatė 9,10 klasių mokiniams savo mokyklą ir mokymosi joje galimybes, profesijų pasirinkimą. Pagrindiniu dienos akcentu tapo šurmuliuojanti tradicinė Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai, ypatingai pradinių klasių, su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius bei  tapti tikrais prekybininkais. Mokyklos sporto salėje stalai buvo pilni tradicinių šios šventės gaminių: kepinių, rankdarbių, suvenyrų. Virš pardavėjų kabojo viliojančios reklamos. Pardavėjus ir pirkėjus linksmino muzikantai. Nei vienas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, o svarbiausia – gerai nusiteikę, pabendravę ir mokiniai, ir jų tėveliai, ir mokytojai. Mokytojai dėkingi tėveliams  padėjusiems savo vaikams gaminant prekes, prekyvietės apipavidalinimą, pagalbą prekiaujant. Parduodamas prekę kiekvienas suprato, kaip svarbu prekės kaina, išvaizda, jos pateikimas, reklama. Ši šventė – tai verslumo pamoka, kuri moko mokinius, kaip uždirbti pinigus, suteikia įgūdžių skaičiuojant eurus. Nuotraukos

2015-02-22 Nariuotakojų paroda-edukacinė pamoka

Naujas paveikslėlisVasario 20 d. buvo eksponuojama paroda „Nariuotakojai mokykloje“. Sužinoję, kad bus eksponuojami vorai, mąstėme, ar bus naudinga mūsų mokiniams, ar atsiras norinčių pamatyti egzotišką fauną, nes dar ir įėjimas kainavo. Abejota buvo be reikalo, nes paroda sukėlė didelį susidomėjimą.  Skaitykite plačiau…