Muzikiniu traukiniu atrieda Kalėdos

Prasidėjus Adventiniam laikotarpiui, gruodžio 7 dieną, Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių festivalis-konkursas ,,Muzikiniu traukiniu atrieda Kalėdos“. Festivalis-konkursas skirtas, tęsiantis Lietuvos šimtmečio metams, Adventiniam-Kalėdiniam laikotarpiui paminėti. Festivalio-konkurso organizatoriai: Muzikos mokytojų metodinio būrelio organizacinė grupė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija.

Džiugu, kad šiais metais renginyje dalyvavo penkios komandos: Raseinių r. Ariogalos gimnazija, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo  gimnazija, Raseinių Šaltinio progimnazija, Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla ir Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla. Susirinkusiuosius pasveikino ir sėkmės palinkėjo mokyklos šeimininkas, Girkalnio pagrindinės mokyklos direktorius Ramūnas Bružas, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkėValdonė Balčaitienė ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Marytė Karpienė.

Renginio sumanytojos, Girkalnio pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Rima Gudžiūnienė ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos muzikos mokytoja Vaida Baltrušaitienė dalyvius susodino į muzikinio traukinio vagonus ir suteikė galimybę išbandyti jėgas įvairiose stotelėse: improvizacijos, muzikinio – sceninio veiksmo, kūrybinės saviraiškos, sumanumo ir žinių pasitikrinimo apie Adventinį-Kalėdinį  laikotarpį.

Kad dalyviai nepaklystų labirintuose po muzikinį pasaulį, juos lydėjo mažieji nykštukai – Girkalnio pagrindinės mokyklos mokiniai: Karolina, Simona, Rytis, Vilmantė ir Martyna. Kad  traukinys tvarkingai riedėtų ir dalyviai laiku išliptų stotelėse juos visą laiką stebėjo ir mažiesiems nykštukams padėjo kompetentingi nykštukai: Valdonė, Marytė, Asta ir Regina.

Mokiniai turėjo puikią galimybę lavinti savo muzikinį, estetinį skonį, tobulinti muzikines žinias, pasidalinti patirtimi, kūrybiškai bendradarbiauti. Laikas prabėgo greitai, nes dalyviai aktyviai, kūrybiškai ir sumaniai atliko užduotis.

Festivalio pabaigoje dalyviams buvo įteiktos nominacijos ir prisiminimo dovanėlės. Sudainavę finalinę dainą, su šypsenomis ir dovanomis svečiai išskubėjo namo.

Nykštukės Karolina ir Simona