Rugsėjo 22d. mes, Girkalnio mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis Raminta Sakavičiene, Ramute Stoniene ir Rima Gudžiūniene, Milašaičių kaimo bendruomenės buvome pakviesti kartu švęsti Baltų vienybės dieną ir lygiadienį. Tradiciškai šventė organizuojama ant Kejėnų piliakalnio,  dar vadinamo Kaukuru, Švedų bokštu. Būtent čia kadaise gyveno baltai – mūsų protėviai.

Prasidėjus šventei mūsų mokyklos mokiniai deklamavo eilėraščius. Uždegėme žvakutes savo protėviams ir kartu su kolektyvais „Degule“ ir „Milašaičių bernai“ dainuodami ėjome link piliakalnio. Ten jau degė laužas, kaip baltų vienybės simbolis. Vaikai bėgiojo nuo didelio piliakalnio šlaito pirmyn ir atgal. Į dangų paleidome tris spalvotus žibintus…

Su Baltų vienybės diena sutampa ir lygiadienis. Tai metas, kai diena ir naktis susilygina. Lygiadienis Lietuvoje buvo nuo seno laikoma švente. Šią dieną būdavo džiaugiamasi derliumi, dėkojama dievui Žemininkui ir jam aukojami gyvuliai.

Paminėję dvi svarbias datas, pasilinksminę ir paskanavę košės, keliavome namo. Šventė buvo puiki ir už tai labai dėkojame jos organizatorei Gražinai Pečkaitienei.

Simona Daugėlaitė, 9 kl.