Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Girkalniškiai lankėsi Nyderlanduose

Šiais mokslo metais Girkalnio pagrindinė mokykla dalyvauja net trijuose Erasmus+ programos projektuose. Vienas iš projektų – „Surfing our Roots“-  koordinuojamas Girkalnio pagrindinės mokyklos. Projekto tikslas – susipažinti su UNESCO paveldu šalyse partnerėse bei vietiniu paveldu savo šalyje. Mokiniai lanko vietinio paveldo objektus, atlieka įvairias projekto užduotis, kuria trumpus vaizdo filmukus apie aplankytas vietas.

                       Šių metų birželio mėnuo grupei mokyklos mokinių ir mokytojų prasidėjo Nyderlanduose, Almere miesto Oostvaarders koledže. Tai didelė UNESCO mokykla, joje mokosi 1800 mokinių. Ši mokykla vykdo ne vieną tarptautinį projektą, todėl labai džiaugiamės, kad sutiko tapti partnere mūsų mokyklos koordinuojamame projekte „Surfing our Roots“. 

                      Be Lietuvos delegacijos į Olandiją atvyko projekto partneriai iš Graikijos, Portugalijos ir Turkijos. Priimančioji mokykla organizavo pažintines-edukacines keliones, leidžiančias geriau pažinti Nyderlandų kultūrinį, gamtinį, istorinį paveldą: susipažinome su  Amsterdamo kanalų sistema, lankėmės Valstybiniame muziejuje (Rijksmuseum), kuriame sukaupta olandų aukso amžiaus dailininkų darbų kolekcija. Edukacinė programa buvo organizuota ir Enkhuizen muziejuje po atviru dangumi. Čia sužinojome, kaip gyveno ir ką gamino  žvejų kaimelio gyventojai. Mokiniai vijo virves ir mokėsi rišti jūrinius mazgus, susipažino su kalvystės amatu, burių siuvimu ir krepšių pynimu. Projekto partneriai lankėsi ir prie Vadeno jūros, kur mokėsi lukštenti krevetes bei gaudyti krabus.

                      Nyderlandai – valstybė, kuri kuria naują gyvenamą  teritoriją jūros vietoje. Tai valstybė, kurios net 40% teritorijos yra žemiau jūros lygio. Nuo seno šalies gyventojai galynėjasi su vandens stichija – pusė gyvenamos teritorijos yra nusausintos pelkės, ežerai ar jūra. Almere  miestas taip pat įsikūręs naujojoje Flavolando žemėje. Jūros pakrantėje pastatytos dambos, apsaugančios žemumas nuo vandens. Gyventojai  nuolat rodo vietas, kurios yra aukščiau jūros lygio, kur nelaimės atveju būtų galima gelbėtis. Tad nekeista, kad grupė mokinių dalyvavo „išgyvenimo“ edukacinėje programoje.

                      Vizito Olandijoje metu mokiniai gyveno olandų šeimose, į mokyklą važinėjo šeimų duotais dviračiais, lankė pamokas.

                      Kelionė projekto dalyviams paliko didelį įspūdį. Susipažinome ne tik su kultūros, istorijos bei gamtos paveldu, šiuolaikiniu moderniu miestu, bet ir Nyderlandų švietimo sistema, patobulinome šnekamąją anglų kalbą, susiradome naujų draugų. Į Lietuvą parsivežėme daug įspūdžių, naujų namų darbų ir kelionių ilgesį. Atsisveikinome iki kito susitikimo Graikijoje, kur ieškosime pirmųjų Olimpinių žaidynių pėdsakų.

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Loreta Vaičiulienė, Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja, projekto koordinatorė

 

 

Girkalnio delagacijai įteikti sertifikatai

Partneriai

Projekto dalyviai Almere mieste