Europos judumo savaitė ir akcija „Apibėk mokyklą“

Girkalnio pagrindinėje mokykloje rugsėjo 17 – 21 dienomis vyko Europos judumo savaitė. Toji savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Jos tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti švarų orą, kuo mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis, naudotis viešuoju transportu, dviračiu ar pasirinkti kitą aplinkai palankią susisiekimo priemonę. Tai buvo puiki proga mesti sau iššūkį ir pabandyti į mokyklą keliauti kitaip nei esame įpratę – draugiškiau aplinkai, lanksčiau ir įdomiau. Judumo savaitės metu visa mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Apibėk mokyklą“. Šią akciją tęsime iki rugsėjo 28 dienos. Tai puikus būdas praleisti laiką lauke, judėti ir grūdintis.

Europos judumo savaitės metu mokykloje vyko įvairios, įdomios, patrauklios veiklos. Mokyklos bendruomenė daugiau judėjo, sportavo, patyrė daug gerų emocijų. Mokiniai ugdėsi aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vykdė „Piratų mankštą“, įveikė kliūčių ruožą eidami, bėgdami, šokinėdami. Vaikai varžėsi paspirtukų ir dviratukų varžybose. Taip pat vyko sportinių žaidimų, šokių dienos. 1-4 klasių mokiniams sporto salėje vyko judrieji žaidimai. Mokiniai turėjo galimybę linksmai pašokti panaudojant IT.  1-10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo paspirtukų ir dviračių slalomo varžybose. Kartu su istorijos mokytoju Stanislovu Feiza Europos judumo savaitę užbaigėme žygiu į masinę žydų žudynių vietą Kurpiškės kaime, kur buvo paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena.

Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Tad visus metus išlikime gyvybingi, veiklūs ir aktyvūs!

Kūno kultūros vyresnioji mokytoja Inga Valinčienė