Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Europos judumo savaitė Girkalnio pagrindinėje mokykloje

 

Rugsėjo 16 – 20 dienomis Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko Europos judumo savaitė. Toji savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Jos tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti švarų orą, kuo mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis, naudotis viešuoju transportu, dviračiu ar pasirinkti kitą aplinkai palankią susisiekimo priemonę. 2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“
Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentuoja ir
atkreipia dėmesį į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra
nepakankamai įvertinama. Tai buvo puiki proga mesti sau iššūkį ir pabandyti į mokyklą keliauti kitaip nei esame įpratę – draugiškiau aplinkai, lanksčiau ir įdomiau.

Europos judumo savaitės metu mokykloje vyko įvairios, įdomios, patrauklios veiklos. Mokyklos bendruomenė daugiau judėjo, sportavo, patyrė daug gerų emocijų. Mokiniai ugdėsi aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ėjo į pušyną, kuriame smagiai pasimankštino. Taip pat varžėsi paspirtukų ir dviratukų varžybose. 1-4 klasių mokiniams sporto salėje vyko „Mažoji olimpiada“. Mokiniai turėjo galimybę linksmai pašokti panaudojant IT. 5-9 klasių mokiniai kartu su mokytojais dalykininkais Europos judumo savaitę užbaigė integruota pamoka – žygiu į masinę žydų žudynių vietą Kurpiškės kaime, kur buvo paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena.

 Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Tad visus metus išlikime gyvybingi, veiklūs ir aktyvūs!

 

Fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja Inga Valinčienė