Get Adobe Flash player
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

LLP_LOGO_NEW (2)LOGO-TULIPS

 

Dvišalės mokyklų partnerystės projektas “Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet” 2013-2015

www.tulipsinaction.org

 

2014-11-26                                                Dvi savaitės Turkijoje

Girkalnio pagrindinė mokykla  jau antrus metus vykdo tarptautinį Comenius dvišalės mokyklų partnerystės projektą „Turkų ir lietuvių mokiniai audžia kultūros kilimą“. Šį projektą  finansuoja EK,   Lietuvoje jį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šio projekto veiklos įtraukia mokinius į gilesnį savos kultūros pažinimą, suteikia galimybę susipažinti su šalies partnerės kultūra, kalba.

Praėjusiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai mokėsi turkų kalbos pagrindų, dalijosi tradiciniais ir šiuolaikiniais savo krašto patiekalų receptais, domėjosi tautiniais rūbais, audimo raštais, dainomis ir šokiais, valstybinėmis ir religinėmis šventėmis. Su mokiniais turkais susibičiuliavo, kai pavasarį dviem savaitėms priėmė būrelį turkų mokinių mokykloje,  apgyvendino juos savo namuose.

Spalio mėnesį pagal tarptautinio projekto darbo planą į Turkiją išvyko 14 mokinių ir 4 mokytojai : mokyklos direktorius Ramūnas Bružas, dailės mokytoja Lolita Bitvinskienė, istorijos ir geografijos mokytojas Stanislavas Feiza ir projekto koordinatorė Loreta Vaičiulienė. Hatay provincijoje, kur yra įsikūrusi Iskenderun Sucikagi Pasa Karaca mokykla, girkalniškiai praleido beveik dvi savaitės.  Mokiniai apsigyveno šeimose, kur geriau pažino ir suprato paprastų žmonių kasdieninį gyvenimą, lankė pamokas, vykdė projekto veiklas – šoko ir dainavo lietuvių bei turkų šokius ir dainas.  Mokykloje mokėsi ebru – piešimo ant vandens meno, išlikusio  nuo Osmanų imperijos laikų. Kartu su turkų mokinais lankėsi Antakya mieste, antrame pagal dydį antikinių mozaikų muziejuje. Įsimintina išvyka buvo į Kapadokiją,  čia visus žavėjo ir stebino  Gioremės slėnis, paskelbtas pasaulio paveldu, taip pat abejingų nepaliko ir bažnyčios kalnų olose, požeminiai miestai.  Ant mokyklos kiemo sienos palikome tradicinį lietuvišką akcentą – mokytoja Lolita su projekto dalyviais nutapė tris Gyvybės medžius. Jie ilgai džiugins turkus ir primins Lietuvą, Girkalnį ir mūsų mokyklą.

Projekto veiklos buvo pristatytos susitikimuose su Iskenderun miesto meru Seyfi Dingil ir Švietimo Direktorato direktoriumi.

Mokiniams buvo įdomu išbandyti savo užsienio kalbų gebėjimus – jie bendravo anglų kalba, pritaikė ir turkų kalbos žinias. Nuo Stambulo iki Iskenderun teko važiuoti autobusu beveik 1000 kilometrų. Visą šį kelią stebėjome besikeičiančią Turkijos gamtą – Anatolijos  plynaukštės vaizdus  keitė Tauro kalnų grožis, Adanos slėniai ir Viduržemio jūros pakrantės. Grįžtant dieną praleidome Stambule, mieste, kuriame gyvena daugiau nei 15 milijonų gyventojų. Mūsų atmintyje ilgam išliks Bosforo sąsiauris, skiriantis Europos ir Azijos žemynus, didingos mečetės, spalvingas turgus, gatvės, pilnos turistų iš įvairių pasaulio šalių.

Ši kelionė suteikė galimybę geriau pažinti ir suprasti kitą kultūrą, pamatyti, kaip gyvena paprasti turkai, geriau pažinti klasės draugus ir draugus turkus, mokytojams – mokinius.  Sustiprėjo komandinio darbo įgūdžiai, patobulėjo užsienio kalbos vartojimas.

Nuotraukos

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimo mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateiktos informacijos naudojimą.

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja, Comenius dvišalės mokyklų partnerystės projekto „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ koordinatorė Loreta Vaičiulienė     

 

2014-04-06                             Klasių mainai Girkalnio pagrindinėje mokykloje       

 

Baigiant pirmuosius Comenius dvišalės mokyklų partnerystės projekto „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ („Turkų ir lietuvių mokiniai audžia kultūros kilimą“) metus svarbiausias įvykis Girkalnio pagrindinėje mokykloje buvo klasių mainai. Dvi savaites 13 mokinių ir du mokytojai iš Turkijos Iskenderun Sucikagi Pasa Karaca mokyklos viešėjo mūsų mokykloje. Čia jie lankė pamokas, dalijosi jau atliktomis veiklomis, sukurtais darbais, kūrė, bendravo, susirado daug draugų. Mokiniai iš Tukijos gyveno šeimose, buvo labai šiltai priimti, artimai susibičiuliavo. Susikalbėti tarpusavyje padėjo projekto koordinatorių Hanefi Zobar ir Loretos Vaičiulienės sudarytas ir išleistas trikalbis lietuvių – turkų – anglų kalbų žodynėlis ir prieš šį vizitą įgytos žinios – nuo rudens lietuviai mokėsi turkų kalbos, turkai – lietuvių kalbos.

Vizito pradžioje susipažinti su svečiais ir  projekto veiklomis į mokyklą atvyko Raseinių rajono savivaldybos administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė. Baigiantis vizitui delegaciją iš Turkijos, Girkalnio pagrindinės mokyklos direktorių Ramūną Bružą ir mokytoją Loretą Vaičiulienę priėmė Raseinių rajono savivaldybės meras Algimantas Mielinis. Meras pasidžiaugė, kad stiprėja kultūriniai ryšiai tarp dviejų šalių.

Per šias dvi savaites buvo įgyvendintos numatytos projekto veiklos, svečiai susipažino su Lietuva, jos kultūra. Audimo panašumus ir skirtumus palygino edukaciniame užsiėmime Kelmės muziejuje, Ilmos ir Erlando Garšvų namuose su bitininkais A. ir D. Ušinskiais liejo žvakes, mokykloje šoko, dainavo ir žaidė lietuviškus žaidimus, dalyvavo Šeimos šventėje mokykloje, kur padovanojo tradicinį Hatay provincijos šokį. Projekto dalyviai – lietuviai ir turkai vyko į Vilnių ir Trakus. Lietuvos Respublikos Seime juos sutiko seimo narys Gitautas Mikolaitis. Seimo rūmuose turkai geriau suprato Lietuvos istoriją ir dabartį. Malonus susitikimas vyko ir Turkijos Respulikos Ambasadoje. Čia visus priėmė Ambasados sekretorė Zeynep Savaş Suca ir konsulinio skyriaus atstovas Onur Ursavaş. Ambasados darbuotojai atkreipė dėmesį, kad labai svarbu turėti gerus ryšius tarp dviejų šalių, pasidžiaugė, kad projektas suteikia galimybę keliauti, pažinti, turėti draugų mokiniams. Čia buvo patiekta paskanauti tradicinių turkiškų patiekalų.Trakų karaimų bendruomenės atstovai svečius iš Turkijos priėmė kaip giminaičius. Ponia Sofija Špakovskaja papasakojo karaimų istoriją, apžiūrėjome karaimų muziejų. Karaimai ir mokytojai iš Turkijos susikalbėjo ir be vertėjų – senąja turkų kalba.

Dvi savaitės buvo pilnos įvairių veiklų nuo ryto iki vakaro. Svečius iš Turkijos stebino Lietuvos gamtos žaluma, greita orų permaina nuo žvarbaus iki karšto oro, džiugino lietuvių nuoširdumas ir draugiškumas, švarūs miestai ir kaimai. Svečiai išvyko kupini įspūdžių ir prisiminimų. Atsisveikino iki rudens –  spalio pradžioje Girkalnio pagrindinės mokyklos mokiniai dvi savaites lankys pamokas Sucikagi mokykloje, pažins Turkijos kultūrą, gyvenimo būdą.

„Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus keičia pasaulio veidą“. Taip parašė rašytoja Vanda Juknaitė. Ir mes tikime, kad kultūrų, papročių, kalbos, tikėjimo skirtumą ištirpina noras bendrauti, pažinti, suprasti, mokėti…

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimo mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateiktos informacijos naudojimą.

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja, projekto koordinatorė Loreta Vaičiulienė

ambasadojemerasšoka_turkėsžaidimai

 

2014-02-05                                 Girkalnyje audžiamas kultūros kilimas        

 

Girkalnio pagrindinė mokykla sėkmingai tęsia tarptautinio projekto „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ („Turkijos ir Lietuvos mokiniai audžia kultūros kilimą“), finansuojamą ES,  įgyvendinimą.  Pagrindinis projekto tikslas gilintis į savo tautos kultūros paveldą ir su juo supažindinti šalies partnerės mokinius ir mokytojus, susipažinti su tolimos šalies kultūra,  pramokti  turkų kalbos pagrindų, tobulinti anglų kalbos mokėjimą bei gilinti įgūdžius IKT ir kitose srityje. Veiklos įtrauktos į įvairias pamokas, dėstomas septintoje klasėje.

Paskutinę sausio savaitę mokykloje viešėjo Iskenderun Sucikagi Pasa Karaca anglų kalbos mokytojas Hanefi Zobar ir tęsė turkų kalbos 100_1886pamokų kursą septintokams. Mokiniai mokytoją iš Turkijos sutiko turkų daina „Dandini dandini dastana“ ir šokiu „Damat Halayi“. Skaičių pavadinimų iki 100 įtvirtinimui pamokose mokiniai žaidė tradicinį žaidimą „Tombala“, spalvų pavadinimų įtvirtinimui spalvino lapus su Iskenderuno vaizdais, išmoko paklausti ir pasakyti kiek valandų, paprašyti kai kurių prekių parduotuvėje.

Projekto koordinatoriai Loreta Vaičiulienė ir Hanefi Zobar mokyklos bendruomenę ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Danutę Vizbarienę supažindino su mokyklose atlikta veikla, išleistu trijų kalbų žodynėliu, sukurta internetine svetaine. Specialistė Danutė Vizbarienė su mokyklos direktorium Ramūnu Bružu dalyvavo turkų kalbos pamokoje. Svečias domėjosi  švietimo sistema Lietuvoje, po pamokų apsilankė VŠĮ Raseinių technologijos verslo mokykloje, Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje ir miestelio muziejuje.  Penktadienį  mokytojas iš Turkijos dalyvavo Girkalnio pagrindinės mokyklos mokinių savivaldos Prezidentės inauguracijos šventėje. Septintokų tėveliai taip pat turėjo galimybę pabendrauti su  svečiu, sužinoti apie projektą, būsimus mokinių mainų vizitus.

100_1895100_1913DSCN4935Projekte dalyvaujantys septintokai iš dviejų mokyklų Lietuvoje  ir Turkijoje  per dvejus metus mazgelis po mazgelio, siūlelis po siūlelio  išaus šalių pažinimo kilimą, kuris ir bus tas stebuklingas kilimas, sunaikinantis išankstines nuostatas apie kitų šalių kultūrą, papročius, tradicijas, padėsiantis plėsti europinę dimensiją.

 

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimo mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateiktos informacijos naudojimą.

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja, Comenius dvišalės mokyklų partnerystės projekto „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ koordinatorė Loreta Vaičiulienė

 

 

2013-10-28    Girkalnio pagrindinėje mokykloje viešėjo svečiai iš Turkijos               

„Moki žodį- žinai kelią“ – taip nuo seno sakoma Lietuvoje. Visi žinome, kad kalbų mokėjimas padeda plėsti akiratį, pažinti pasaulį, būti savarankiškiems svečiose šalyse, įgyti naujų draugų.

Mažai vartojamos kalbos Eurpoje turi galimybę pasklisti mokyklose per ES finansuojamus projektus. Šiais mokslo metais Raseinių r. Girkalnio pagrindinėje ir Iskenderun Sucikaçi Paşa Karaca mokyklose prasidėjęs tarptautinis projektas „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ („Turkijos ir Lietuvos mokiniai audžia kultūrinį kilimą“), finansuojamas Europos Sąjungos, įsibėgėja visu greičiu. Projektas siekia mokinius supažindinti su šalies partnerės kultūra,  įgyti kalbos pagrindų, skatina labiau pažinti ir savos šalies kultūros paveldą.

Spalio pradžioje Girkalnio pagrindinės mokyklos direktorius Ramūnas Bružas ir mokytoja Loreta Vaičiulienė vyko į Turkiją, kur mokė Iskenderun Sucikaçi Paşa Karaca mokyklos septintokus lietuvių kalbos pradmenų.  Po dviejų savaičių, t.y. spalio 19-25 dienomis,  mokyklos partnerės direktoriaus pavaduotojas Gokhan Soker ir mokytojas Hanefi Zobar viešėjo Girkalnyje. Viešnagės metu svečiai mokė mūsų mokyklos septintos klasės mokinius  turkų kalbos. Pamokos buvo įdomios, mokiniai smalsūs, sumanūs, ir turkų kalba jiems pasirodė ne tokia jau sunki. Septintokai mokėsi pasisveikinti, prisistatyti, skaičių, spalvų, gyvūnų pavadinimų, elementarių kasdieninių frazių. Projekte numatyta turkų ir lietuvių kalbos mokyti per vizitus sausio, gegužės mėnesiais ir kitų metų rudenį. Tada į svetimą šalį vyks ne tik mokytojai, bet ir mokiniai, todėl išmoktos frazės, žodžiai bus naudingi bendraujant, dalyvaujant pamokose.

Pirmos dėlionę sudėjo Justė, Raminta ir Sulmita

Pirmos dėlionę sudėjo Justė, Raminta ir Sulmita

 

Turkijos žemėlapio dėlionė

Turkijos žemėlapio dėlionė

 

Turkų kalbos pamokoje 1

Turkų kalbos pamokoje

 

 

 

 

 

 

Turkų kalbos pamokoje 2

Turkų kalbos pamokoje

 

Turkų kalbos pamokoje

Turkų kalbos pamokoje

 

Po pamokų svečiai turėjo galimybę pažinti mūsų kraštą, kultūrą, kasdieninį gyvenimą. Jie lankėsi Raseinių rajono savivaldybėje, kurioje susitiko su Raseinių rajono meru Algimantu Mieliniu, švietimo skyriaus vedėja Regina Petreikiene bei švietimo skyriaus vyriausiaja specialiste Danute Vizbariene. Pokalbių metu buvo pristatytos  projekto veiklos bendradarbiaujančiose  mokyklose, tikslai ir užduotys, kurios bus atliktos per dvejus metus. Svečiai iš Turkijos papasakojo apie savo šalies švietimo sistemą, domėjosi Raseinių rajono švietimo, demografine, gyventojų užimtumo padėtimi.

Girkalnio pagrindinėje mokykloje vyko svečių susitikimas su mokyklos bendruomene. Jo metu buvo parodyta vaizdo medžiaga apie Hatay provinciją (joje yra Iskenderun Sucikaçi Paşa Karaca mokykla) , svečiai mielai atsakinėjo į mokinių klausimus.

Mokytojus iš Turkijos domino įvairios mūsų mokykloje vykdomos veiklos, todėl jie individualiai bendravo su mūsų mokytojais, apžiūrėjo kabinetus, mokyklos aplinką.

Taip pat vyko susitikimas ir su Girkalnio seniūnijos seniūne Justina Šauliene, aplankyta ir Šiluvos vidurinė mokykla, kurios direktorius Rimas Puidokas pasidžiaugė ką tik atnaujinta mokykla.

Svečiams didelį įspūdį paliko Šiluva, Grūto parkas, Kryžių kalnas, Kaunas, Trakai ir Vilnius. Kadangi mokytojai Gokhan Soker ir Hanefi Zobar Lietuvoje viešėjo pirmą kartą, juos daug kas stebino: vaikų bendravimas su suaugusiaisiais, tikėjimo papročiai, rudeninis oras, naminių gyvulių laikymo įpročiai mūsų krašte ir kt.

Galimybė pažinti kito krašto kultūrą augina mus kaip asmenybes, ugdo tolerantiškumą, pagarbą kitokiems papročiams, tikėjimui, gyvenimo būdui. Gera atrasti šilumą, tą patį  požiūrį į esminius dalykus, tuos pačius papročius šalyse, kurias skiria tūkstančiai kilometrų, ko kartais nerandame artimoje kaimynystėje.

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimo mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateiktos informacijos naudojimą.

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja, Comenius dvišalės mokyklų partnerystės projekto „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ koordinatorė Loreta Vaičiulienė

 

 

2013-10-07                        Turkai jau sveikinasi lietuviškai

Turkiją ir Lietuvą skiria ne vienas tūkstantis kilometrų, tikėjimas, papročiai ir tradicijos, gamta. O kiek mes dar turime savyje giliai įsišaknijusių prietarų, įsitikininimų ir išankstinių nuomonių apie kitas kitas kultūras. Tik arčiau pažinus kultūrą, galima suprasti, kad esame visi šios Žemės gyventojai, auginantys vaikus, dirbantys darbus, su džiaugsmu priimantys svečius. Projektas „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ sieka, kad mokiniai iš dviejų mokyklų,  Lietuvos Girkalnio pagrininės ir Turkijos Iskenderun Sucikaği Paşa Karaca, atlikdami projekto užduotis, gilintųsi savo kultūros lobiuose, susipažintų su šalies partnerės kultūra, kalba, geriau pažintų vieni kitus.

turkija1

Susitikimas su Iskenderun meru

Pirmasis Girkalnio pagrindinės mokyklos atstovų – direktoriaus Ramūno Bružo ir mokytojos Loretos Vaičiulienės vizitas į Turkiją vyko nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 5 d. Savo mokyklą ir šalį pristatėme oficialiuose priėmimuose pas Iskenderun‘o nacionalinio švietimo departamento direktorių vėliau pas miesto merą. Susitikimų metu kalbėjome ne tik apie švietimo sistemas abiejose šalyse, projekto svarbą mūsų mokiniams,  bet  prisiminėme ir sportą.

Mokytoja Loreta Vaičiulienė Iskenderun Sucikaği Paşa Karaca mokykloje pravedė aštuonias įžangines lietuvių kalbos pamokas septintokams. Mokiniai ir mokytojai moka pasisveikinti lietuviškai, paklausti ir atsakyti kiek metų, pasidomėti, kaip sekasi, moka pavadinti spalvas, skaičiuoti iki 20, pavadinti kai kuriuos klasės daiktus bei naminius gyvūnus. Turkai labai nuoširdūs mokiniai, domisi mūsų šalimi, kalba, imlūs mokslams.

Sucikaği kaimas įsikūręs 4 kilometrai nuo Iskenderun miesto, kalnuose. Dauguma gyventojų verčiasi iš savo ūkio. Čia verda visoje Turkijoje garsų granatų sirupą. Soduose auga apelsinai, mandarinai, granatai, persimonai, vynuogės… Kaip tik jie šiuo metu visi prinokę.

Po pamokų lankėme Iskenderuno miestą, buvome istoriniame Antakijos mieste. Miestas mena net Romos imperijos laikus. Iš tų laikų išlikusios mozaikos eksponuojamos antrame pagal dydį pasaulyje Mozaikų muziejuje. Lankėmės ir Neccar Habib mečetėje. Ji pati seniausia  Anatolijoje (Turkijos dalis Azijoje).

turkija3

Mokyklos direktoriaus kabinete

Visą laiką mus globojo mokytojas, projekto Turkijoje koordinatorius Hanefi Zobar.

Savaitė Iskenderune prabėgo labai greitai. Grįžome pilni naujų patirčių, nusiteikę taip pat gerai priimti mokytojus iš Turkijos. Jau spalio 21 d. juos sutiksime mokykloje. Septintokai pradės mokytis turkų kalbos.

 

Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimo mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateiktos informacijos naudojimą.

 

Mokytoja Loreta Vaičiulienė

 

 

 

turkija2

Mokyklų direktoriai Aytac Yaman ir Ramūnas Bružas

turkija5

Septintokų klasė

turkija4

Lietuvių kalbos pamoka

 

 

                                                       

 

 

 

 

 

 

 

2013-09-18                          TULIPS. Naujas tarptautinis projektas

Po sėkmingo Comenius daugiašalės mokyklų partenrystės projekto „Protecting Nature is Preserving Life“ įgyvendinimo, mokyklą pasiekė dar viena gera žinia – Europos Komisja finansuoja naują tarptautinį projektą mūsų mokykloje. Šį kartą tai Comenius dvišalės mokyklų partnerystės projektas „Turkish Lithuanian Pupils are weaving cultural carpet“ („TULIPS are weaving cultural carpet“).

Comenius dvišalė mokyklų partnerystė – tai dviejų mokyklų iš skirtingų šalių bendradarbiavimo projektas, skatinantis mokytis retesnių užsienio kalbų. Tokių projektų tikslas yra suteikti galimybę mokiniams ir mokytojams susipažinti su kitų Europos Sąjungos šalių istorija ir kultūra, pasidalyti mokymo ir mokymosi patirtimi ir pramokti šalies partnerės kalbos. Europos Komisija kiekvienais metais finansuoja maždaug 6−8 Comenius dvišalių mokyklų partnerysčių projektus Lietuvoje. Iš viso 2007−2012 metas buvo finansuoti 49 Comenius dvišalių mokyklų partnerysčių projektai. 2013 metais finansuoti 6 projektai.

Šio projekto partneriai – Iskenderun Suçikagi Paşa Karaca Orta Okulu iš Hatay provincijos Turkijoje. Mūsų mokyklos septintokai ir septintokai iš Turkijos mokyklos dvejus metus gilinsis į savo kultūros paveldą per dainas, šokius, žaidimus, pasakas, literatūrą, tradicinius patiekalus bei liaudies drabužius ir audimo raštus, istoriją. Įgytomis žiniomis dalysis su naujais draugais iš mokyklos partnerės. Pirmoji veikla jau prasidėjo – abiejose mokyklose kuriamas projekto ženklas. Geriausius darbus jau rugsėjo paskutinėmis dienomis  į Turkiją išveš mokyklos direktorius Ramūnas Bružas ir mokytoja Loreta Vaičiulienė. Ten paaiškės ženklas nugalėtojas. Spalio 21 dieną mokykloje sulauksime svečių iš Turkijos. Iskenderun Suçikagi Paşa Karaca Orta Okulu (mokyklos) direktoriaus pavaduotojas Gökhan Söker ir mokytojas Hanefi Zobar atvyks dalyvauti projekto darbo sesijose, pažinti mūsų mokyklą ir šalį bei mokyti turkų kalbos projekto dalyvius. Projektas naudingas ir  įdomus tuo, kad motyvuoja mokytis užsienio kalbų, domėtis savo kultūra, sudaro galimybę pažinti kitas kultūras – mūsų mokiniai į Turkiją keliaus po metų, o šių metų gegužės mėnesį sulauksim svečių Girkalnyje. Gal susidomėjote ir norėsite savo namuose apgyvendinti mokinius iš Turkijos? Netylėkit.

Septintokams linkiu smagaus darbo, naujų pažinčių, gerų įspūdžių ir nenuleisti rankų, kai bus sunku. Viskas pasiekiama, tik reikia labai norėti.

Mokytoja Loreta Vaičiulienė