Sausio 13-osios rytą, kaip įprasta, mokykloje viešpatavo rimtis ir susikaupimas.  Tą rytą mūsų mokykla kartu su 1700 įvairių įstaigų ant langų uždegė žvakutes. Po to visi susirinkome antro aukšto fojė paminėti Laisvės gynėjų dieną, kartu prisiminti ir žuvusiuosius vardan mūsų laisvės ir nepriklausomybės. Tąkart mūsų bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Renginyje dalyvavo ir mokyklos Jaunieji šauliai. Rimti ir pasitempę jie rankose laikė savo pagamintas neužmirštuoles, kurias  įsegė visiems renginio dalyviams.

Po renginio visi susibūrėme prie tradicinio laužo mokyklos kieme, kur garavo karšta arbata. Prie arbatos skanavome ir sausainių, už kuriuos esame dėkingi Girkalnio kultūros centro renginių organizatoriui Kęstučiui Kliknai. Šildydamiesi karšta arbata, klausėmės ir patys dainavome laisvės gynėjų dainas. Ta valanda kartu su visa bendruomene prie laužo prabėgo labai greitai ir gaila buvo po renginio vėl grįžti į savo klases…

Lizeta Karvelytė,7 klasė