Baltą ir žiemišką gruodžio 1-ąją, Girkalnio pagrindinės mokyklos  pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai  pasitiko artėjantį Adventą. Mokykloje vyko advento popietė “Po žvaigždėjančiu dangum…” .

„Adventas – tai metas, kada šiluma užplūsta mūsų širdis“, – teigė mokiniai. Iš jų lūpų liejosi šilti, ramūs ir viltį suteikiantys žodžiai. Kurie priminė, kad žmogui tiek nedaug reikia – būti mylimam, suprastam, sulaukti paguodos ir ramybės.

Vaikai paaiškino, kaip kiekviena advento vainiko žvakė vadinasi ir ką ji reiškia. Spragsinčios žvakių liepsnelės priminė keturis Kristaus laukimo sekmadienius.

Renginio metu klausėmės choro atliekamų adventinių dainelių. Antros klasės mokiniai pasakojo nutikimus ir draudimus. Trečiokai popietę papuošė padengtu advento stalu. Išsamiai pristatė ką simbolizuoja 12 valgių ant kūčių stalo. Ketvirtos klasės mokiniai mokė žaisti adventinio laikotarpio žaidimus, į kuriuos įtraukė visus popietės dalyvius.

Pirmos klasės mokinio Danieliaus močiutė ir Gabijos mamytė papasakojo apie visą advento laikotarpį, jo papročius, jo metu atliekamus darbus ir tradicijas.  Trečios klasės mokinės Emos močiutė supažindino  su burtais ir mokė vaikiškų žaidimų.

Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, nuoširdžių akimirkų.

Pradinių klasių mokytoja Jūratė Jokubauskienė