2018 m. vasario 15 d. minėjome atkurtos Lietuvos šimtmetį

Kaip giesmę rytmetinę.

Geriu tave kaip sulą,

Kaip viltį pirmutinę…

2018 m. vasario 15 d. minėjome atkurtos Lietuvos šimtmetį. Dieną pradėjome šventiniu minėjimu „Vienas vardas – Lietuva“. Dešimtos klasės mokiniai trumpai priminė Lietuvos istoriją ir pakvietė  nuoširdžiai pasveikinti gimtadienio proga savo Lietuvą ir jos žmones gražiausiais žodžiais, dainomis ir šokiais. Šventiniame minėjime dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Romaldas Zubiela, kultūrinių renginių organizatorius Girkalnyje Kęstutis Klikna ir Girkalnio mokyklos bendruomenės nariai: mokiniai, mokytojai, tėveliai.

Po šventinio minėjimo mokiniai išsiskirstė į integruotas veiklas. 1-4 klasių mokiniai, jų tėveliai dalyvavo „Neakivaizdinėje kelionėje po Lietuvą per vieną dieną“. Keturios stotelės, kuriose buvo organizuojama skirtinga veikla: „Istorinė-pažintinė“, „Literatūrinė-kūrybinė“, “Sportinė-žaidybinė“, „Gamtinė-sveikuoliška“. Mokiniai ir tėveliai dalyvavo „Žaibo“ viktorinose ir atliko įvairias kūrybines, pažintines, logines užduotis. „Žaibo“ viktorina – tai  100 klausimų/užduočių  apie Lietuvą iš įvairių sričių (istorijos, literatūros, gamtos, sporto ir pan.).

5-10 klasių mokiniams vyko keturios integruotos pamokos: lietuvių k./dorinis – „Kol žodis gyvas – bus gyva jį dovanojus – Lietuva /Ramutė Skučaitė/; istorija/gamtos mokslai – „Lietuvos gamta ir istorija laiko tėkmėje“; muzika/šokis  – „Auskim lietuviškų dainų ir šokių pynę“; dailė – „Juosta Lietuvai“.

Dieną vainikavo muzikinis šou „Sveikinimas Lietuvai“. 5-10 klasių mokiniai skaitė eiles, dainavo ir šoko. Pradinių klasių mokiniai parodijavo lietuvių atlikėjus ir atliko jų kūrinius. Po koncerto visi valgėme šventinį tortą ir dalinomės nepakartojamais dienos įspūdžiais.

„Didžiausias tautos turtas – jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų. Vasario 16 -osios dienos aktas yra mums ypatingai brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris, kaip matome, pasiekė tikslą” – taip pasakė Aleksandras Stulginskis – Lietuvos Tarybos narys, vėliau – antrasis Lietuvos prezidentas.   Foto galerija

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Gudžiūnienė